یادداشتی از عبدالرضا حامد نیا:

لایحه نویسی بودجه، ابتکاری نو، احترام به نظر مردم

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
لایحه نویسی بودجه،  ابتکاری نو، احترام به نظر مردم
 

صحبت نو : عبدالرضا حامد نیا / بی شک اقدام حسن روحانی رییس دوازده همین دولت جمهوری اسلامی در تقدیم لایحه بودجه سال پیش رو بسیار حائز اهمیت است.
ورود به جزئیات در تخصص نگارنده نیست؛ اما تقدیم به موقع لایحه بر خلاف دولتهای دیگر به ویژه دولت قبلی، محسنات خوبی دارد که نشانه هایی از یک اقدام نو در نتیجه ی خرد ورزیهای دولت‌کنونی است.
  رعایت مهلت مقرر قانونی و انظباط در زمان تقدیم، فرصت مناسبی را بوجود اورده است تا نمایندگان محترم و کمیسیونهای تخصصی مجلس و کمیسیون تفریغ با خاطری باز به بحث و بررسی پرداخته و نظرات کارشناسی خود را اعمال نمایند.
و اما در کنار این انظباطِ  از قضا غیر معمول،  انچه بیش از همه دارای اهمیت است ، تازه بودن اقدام
رییس جمهوری است که با تدبیری خاص سعی نموده برابر شعارهای خود حقوق مردم را رعایت کند. ولی نعمتانی که حق دارند بدانند بودجه های مملکت در کجاها صرف می شود. هر چند در این گیر و دار، ظاهرا  این اقدام شایسته  به مذاق بعضیها خوش نیامده است.

نکته قابل توجه انکه؛

 جمشید جعفر پور نماینده مردم شهرستانهای لار، گراش و خنج هم در همین راستا  در فضاهای مجازی و سایتهای محلی، اقدام به انتشار اطلاعیه با موضوعیت  فراخوان عمومی به منظور جلب نظر کارشناسان و صاحب نظران شهرستانهای تابعه اش نموده که مجمع اصلاح طلبان شهرستان گراش نیز در پی این فراخوان، اطلاعیه و طومار  تفصیلی خود حاوی نکته نظرات کارشناسی شده و مطالبات حزبی و مردمی را تقدیم ایشان نموده اند.
بهر حال باعث خرسندی است در اقداماتی نو و تقریبا بی بدیل، تازه هایی را از رییس دولت حاضر، نماینده دوره دهم، احزاب نوپای منطقه از جمله مجمع اصلاح طلبان(فعلا گراش) شاهد بوده که امید است استمرار چنین حرکتهایی موجبات پویایی ، نشاط و نهایتا حاکمیت مردمی را بر سرنوشت خود فراهم اورد.
کد مطلب: 5440