ترخیص بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو از بیمارستان امام رضا (ع) لار

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۹
Share/Save/Bookmark
 
ترخیص بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو از بیمارستان امام رضا (ع) لار
 


 بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو بستری در بیمارستان امام رضا (ع) لار پس ازتکمیل روند درمان، مرخص شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشکده، دکتر رجایی رئیس بیمارستان امام رضا (ع) لار با اعلام این خبر افزود: بیمار ۱۹ ساله ای که از بیمارستان اوز به بیمارستان لار منتقل شده بود، قبل از تشخیص قطعی بیماری تب کریمه کنگو با هماهنگی واحد بیماریهای واگیر معاونت بهداشتی دانشکده در بخش داخلی بیمارستان لار و در شرایط ایزوله بستری و تحت درمان قرار گرفت.
وی افزود: پس از تائید بیمای توسط مرکز آزمایشگاه پاستور در تهران، بیمار ۹ روز زیر نظر خانم دکتر آخانی متخصص داخلی مرکز درمانی امام رضا(ع)تحت مراقبت بوده و مراحل درمانی برای وی انجام شد.
رئیس بیمارستان ضمن بیان این نکته که ترخیص و بهبود چنین بیمارانی در ایران نادر می باشد،  در تشریح وضعیت وی گفت: طی دوران درمان آزمایشات متعددی بر روی وی انجام شد که سلامتی کامل این بیمار را نشان می داد.
لازم به ذکر است بیمار با تبعه خارجی با علائم تب ، سردرد و بی حالی همچنین سابقه تماس با دام و بیمار مبتلا به کریمه کنگو در ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری به بیمارستان اوز مراجعه کرده بود، مشکوک به ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو تشخیص داده شد که پس از انجام آزمایشات تشخیصی لازم و قبل از اعلام نتیجه قطعی، در بیمارستان لار و تحت نظر متخصصان داخلی روند درمان برای وی آغاز شد.
کد مطلب: 5625