یادداشتی در بزرگداشت خیری نیک نام

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۰
Share/Save/Bookmark
 
 
کم نیستند آیات و روایاتی که که تأکیدشان را بر عمل خیر و کمک به همنوعان قرار داده اند. خداوند در آیه 10 سوره منافقون می فرماید:
«وَ أَنفِقُوا مِن مَّا رَزَقْنَكُم مِّن قَبْلِ أَن یَأْتىَ أَحَدَكُمُ الْمَوْت فَیَقُولَ رَب لَوْ لا أَخَّرْتَنى إِلى أَجَلٍ قَرِیبٍ فَأَصدَّقَ وَ أَكُن مِّنَ الصلِحِینَ»
از آنچه به شما روزى داده ایم انفاق كنید، پیش از آنكه مرگ یكى از شما فرا رسد، و بگوید پروردگارا! چرا  مرگ مرا مدت كمى به تاخیر نینداختى، تا صدقه دهم و از صالحان باشم.
 این روزها فقدان یکی از خیران منطقه لارستان رسالتی سترگ را یادمان می آورد.گرچه  نام حاج عبدالله زروانی هرگز از یاد مردم این منطقه نخواهد رفت ،لکن برماست که یادش را گرامی و نامش را زنده نگه داریم تا  بدانیم و بدانند سنت حسنه نیکوکاری بزرگترین میراث ماندگار هربنده ای خواهد بود که خداوند از خوان بیکرانش بهرمندش ساخته و دانسته است که :عبادت به جز خدمت خلق نیست.
ساخت چندین مدرسه ،مراکز بهداشتی ،جاده های شهری و روستایی،آبادانی و رساندن آب و برق به چندین روستا و مهمتر از همه دستگیری از نیازمندان بی شمار منطقه  گوشه ای از خدماتی است که  از حاج عبدالله زروانی سراغ داریم  و اکنون به روح بلند مردی که با چنین اندیشه بلندی زیست و با نامی بلند به دیدار پروردگار شتافت درود می فرستیم.بر خود می بالیم که چنین انسان های سبکبالی در میان ما بوده اند و هستند و خواهند بود.مردانی که هر گوشه از شهر و دیار و روستاهایمان را که بنگری نشانی از آنها می یابی و خدا را به خاطر داشتنشان سپاس می گویی و می دانی انسان هایی همچون حاج عبدالله زروانی هرگز از میان ما نرفته اند که:هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق     ثبت است بر جریده عالم دوام ما
 وَسَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا(مریم،15) نامش بلند و جایگاهش متعالی.
کد مطلب: 5621