درپایان دومین جشنواره مطبوعات فارس:

برگزیدگان جشنواره مطبوعات فارس معرفی شدند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
 
به گزارش خبرنگارصحبت نوا، دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان فارس با شرکت بیش از ۵۰۰ اثر منتشر شده در نشریات محلی و رسانه‌های برخط استان فارس با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. 
براین اساس در بخش حرفه‌ای در قالب یادداشت و مقاله جایزه نفر اول به احسان اکبرپور از روزنامه افسانه و جایزه نفر دوم و سوم به ترتیب به امین رجبی از روزنامه نی‌ریزان و احمدرضا نصب‌الهی از پایگاه خبری آباده پرس اهدا شد. 
در بخش عکس جایزه نفر اول به امید منوچهری از روزنامه افسانه اهدا شد و اثر دیگری شایسته تجلیل شناخته نشد. در بخش صفحه‌آرایی جایزه نفر اول به دانیال طهماسبی از روزنامه افسانه اهدا شد. 
در بخش تیتر جایزه نفر اول به سید غیاث‌الدین ملک حسینی از روزنامه خبر جنوب و جایزه دوم و سوم به ترتیب به مریم مرادی از روزنامه افسانه و لیلا غضنفری از روزنامه سبحان رسید. 
در بخش گزارش جایزه نفر اول به احسان اکبرپور از روزنامه افسانه و جایزه نفر دوم و سوم به ترتیب به حاجیه جعفرزاده از روزنامه خبرجنوب و محمد جلالی از نشریه نی‌ریزان اهدا شد. 
در بخش مصاحبه جایزه اول تا سوم به ترتیب به لیلا اکبرزاده از روزنامه افسانه، حسن دهقان از روزنامه افسانه و هادی صدیقی از پیام اوز اهدا شد. در بخش ویژه با موضوع اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل جایزه نفر اول زهرا میری از روزنامه افسانه اهدا شد و اسماعیل اسدی از روزنامه عصر مردم شایسته تقدیر شناخته شد. 
در بخش دفاع مقدس جایزه نفر اول به شهرام ذاکری‌فرد از روزنامه خبرجنوب اهدا شد و اثر لیلا رحمان‌ستایش از روزنامه سبحان شایسته تقدیر شناخته شد. در بخش فرهنگ عمومی جایزه نفر اول به سمیه نظری از نشریه نی‌ریزان اهدا شد. 

در بخش بحران آب نیز جایزه نفر اول به مریم مرادی از روزنامه افسانه و اثر حمزه خوشرو از نشریه صحبت نو شایسته تقدیر شناخته شد. 
غلامرضا پوسفی‌نژاد، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در این مراسم گفت: رسانه‌ها زمینه‌ساز تحقق دموکراسی و مردم سالاری دینی هستند و در عصری که تبادل اطلاعات و ارتباطات نقش تعیین‌کننده‌ای در تمام مناسبات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارند، نمی‌توان منکر نقش مطبوعات و رسانه شد.
وی با اشاره به اینکه رسانه‌های نوین در انتشار اخبار نقش تعیین کننده‌ای دارند، افزود: کم هزینه بودن، تولید محتوا و چند رسانه‌ای بودن از مهم‌ترین ویژگی‌های رسانه‌های نوین است. 
یوسفی‌نژاد هدف از برگزاری جشنواره مطبوعات را ارزش‌گذاری به اصحابه رسانه اعلام و ابراز امیدواری کرد که بتوان سومین دوره این جشنواره را برگزار کرد و آن را به شکل جشنواره‌ای ثابت و مستمر به اجرا درآورد.
جمشید جعفرپور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم درباره روند نظام جامع رسانه اظهار داشت: از مجلس هشتم و نهم این موضوع از سوی نمایندگان پیگیری شد، اما هر بار با نامه دولت مبنی بر ارائه لایحه متوقف شد. 
وی با اشاره به ارسال نامه‌ای به وزیر ارشاد برای ارسال این لایحه به مجلس گفت: در صورت عدم ارسال لایحه تا زمان مشخص، مجلس به صورت طرح خودش وارد موضوع می‌شود، چرا که حمایت از خبرنگار و رسانه‌ها در نظام جامع رسانه قرار داده شده و مجلس و دولت باید سریع‌تر این چتر حمایتی را برقرار کنند. 
در پایان این جشنواره از خدمات نیم قرن فعالیت‌های رسانه‌ای محمدتقی زرین چنگ با اهدای لوح مفاخر فارس تجلیل شد.
کد مطلب: 5605