فرماندار ویژه لارستان در جمع اعضا ء شورای اسلامی شهر لار:

لزوم توجه جدی شورا و شهرداری لار به بافت های فرسوده شهری و تاریخی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
Share/Save/Bookmark
 
 
 


در دیدار اعضا ء شورای اسلامی شهر لار با  معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در محل فرمانداری، جلیل حسنی؛ بر توجه جدی شهرداری و شورا به بافت های فرسوده و تاریخی شهر لار تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت استاندار و فرمانداری ویژه لارستان؛ وی با تاکید بر اینکه شهر لار نیازمند توجه بیشتر به امر بهسازی بافت فرسوده است، گفت: شهروندان لاری و لارستانی لایق ارائه بهترین خدمات رفاهی ، اجتماعی و شهروندی هستند.
حسنی ادامه داد: در سال جدید شورا و شهرداری بایستی توجه بیشتر به نوسازی بافت های فرسوده، توجه به مدیریت بحران در شهرداری، توسعه و احیاء بافت های تاریخی، نظارت کامل و جامع بر پروژه های عمرانی و توجه ویژه به  زیبا سازی شهری، ایجاد در آمد پایدار و اجرای مبلمان شهری ، حمایت از بخش خصوصی و تعامل و همکاری با سرمایه گذار را لحاظ نمایند.
فرماندار ویژه لارستان ابراز کرد: خدا را شکر وضعیت خدمات شهری در شهر لار مطلوب است و فضای سبز شهر هم با توجه به بضاعت شهرداری نسبتاً خوب است، ولی آنچه که مد نظر مردم است، فراتر از این امکانات است و باید در این زمینه بیشتر تلاش شود .
معاون استاندار فارس تصریح کرد: در سال قبل شاهد اجرای پروژه های خوبی از سوی شهرداری بودیم که سیما و منظر شهر لار را به نحو مناسبی تغییر داد ، ولی همچنان شهر لار جای کار بسیار دارد و با  تعامل با دستگاه های اجرایی شهرستان می توان شهر لار را به حد مطلوب رساند.
وی افزود: درخواست بنده از شورا و شهرداری این است که برای سال جدید توجه ویژه ای به شهر لار بخصوص شهر قدیم داشته باشند.
حسنی با اشاره به اینکه اگر مسئولین و شورا با هم تعامل داشته باشند، شهری زیبا خواهیم داشت، افزود: فرمانداری نیز با همه توان و اختیارات قانونی از شوراها  حمایت خواهد کرد و  با وحدت ، حمایت و همکاری همه دستگاه های اجرایی ذی ربط می توانیم در جهت عمران و توسعه شهری اقدامات موثری را به انجام برسانیم، چرا که توسعه شهري نيازمند همكاري و تعامل همه دستگاه هاي اجرایي است.
حسنی با تاکید بر اینکه همکاری میراث فرهنگی و شهرداری  باعث رونق اقتصادی شهر می شود؛ اظهارداشت: اگر حرکت شهرداری و شورای شهر در جهت رشد اقتصادی و ارائه خدمات به مردم شتاب گیرد،  شاهد مشکلات کمتری خواهیم بود.
وی با بیان اینکه شهر لار یکی از زیباترین شهرهای استان است ؛ گفت: شورای شهر ملجا و پناهگاه مردم است که مردم برای رفع مشکلاتشان به آنها رجوع می کنند، لذا اعضا شورا بایستی در راستای آبادانی شهر تلاش و همت مضاعف کنند.
فرماندار ویژه لارستان با  بیان اینکه شوراهاي اسلامي در كنار سیستم دولتی در بيان نقطه نظرات و مشكلات در تصميم سازي ها و سياست گذاري ها بسيار مثمر ثمر هستند؛ اظهار داشت: شوراهاي اسلامي شهر  نقش بسيار مهمي در ارائه خدمات بهتر به مردم و افزايش اميد و خودباوري در جامعه دارند.
وی بر لزوم حفظ و تقویت هویت شهری لار و ساماندهی بافت های تاریخی شهر لار تاکید کرد و افزود: برای استفاده بهتر از بافت تاریخی لار، نیازمند برنامه‌ریزی منسجم هستیم. لذا شورا و شهرداری در راستای  توسعه و احیا بافت تاریخی شهر لار همت نمایند.
حسنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شورا و شهرداری می بایست نشاط اجتماعی را در جامعه ایجاد کند، گفت: شادی یک احساس رضایت‌مندی است که فرد نسبت به خود، خانواده و اجتماع دارد و موجب سلامت روح و روان می‌شود و شادی و نشاط به لحاظ فردی و اجتماعی قابل‌ بررسی است، به این دلیل که ابتدا باید رضایت‌مندی در خود فرد ایجاد شود تا به‌نحو صحیحی به جامعه انتقال پیدا کند.
وی در پایان سخنانش اظهارکرد: هر چه مردم را راضی نگه داریم و کار آمدی خود را بالا بیریم، مطمئنا حاکمیت جمهوری اسلامی تقویت می شود و در مردم امید ایجاد می شود و از نظام رضایت مندی بیشتری خواهند داشت.
پیش از این نیز  محمدرضا قنبرنژاد شهردار و عبداله محبی رییس شورای اسلامی شهر لار و دیگر اعضا نیز سخنانی را مطرح نمودند.
 
کد مطلب: 5577