با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری فارس

همایش نقش زنان در توسعه فرهنگی اجتماعی در لارستان برگزار شد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۶
Share/Save/Bookmark
 
 
 
در آئینی با حضور مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری فارس، همایش نقش زنان در توسعه فرهنگی و اجتماعی در لارستان برگزار شد.
 
به گزارش صحبت نو ، هم‌زمان با سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی همایش نقش زنان در توسعه فرهنگی . اجتماعی با حضور امام جمعه  لارستان، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان، مشاور استاندار و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده، مشاور مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی، مشاور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشاور مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، مشاور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)، مشاور مدیرکل اداره ورزش و جوانان و جمعی از رابطین بانوان ادارات و همسران مسوولان ادارات لارستان به همت دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه لارستان و مرکز آموزش علمی – کاربردی لارستان  در محل سالن اجتماعات شهید امامی  فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.
در این مراسم فرماندار ویژه لارستان ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، به نقش و جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشارکت و حضور توانمند بانوان شهرستان لارستان اگر بهتر از آقایان نباشد کمتر هم نیست و بانوان   نقش بسزایی در توسعه فرهنگی واجتماعی جامعه دارند.
جلیل حسنی در ادامه محور توسعه را نیروی انسانی معرفی کرد و افزود: در توسعه باید همه اقشار جامعه در نظر گرفته شود و در همه زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی توسعه متوازن باشد .
در این مراسم همچنین مشاور استاندار و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس در سخنانی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران اگرچه باهدف و معنا بود و همه مردم برای رفع تبعیض و برقراری عدالت تلاش کردند و چون هدف ارزش‌های دینی و مذهبی بود خدا هم همراهی کرد، گفت: یقیناً انقلاب با آسیب‌هایی مواجه است اما آنچه در این مسیر باید در نظر گرفت استقامت در مسیر و مراقبت از تلاش‌هایی است که صورت گرفت.
سیده معصومه دستغیب افزود: ما امروز نیازمند این هستیم که خیرین را به سمتی هدایت کنیم که خدمت به جامعه زنان محقق شود و آنان را به راه‌اندازی مراکزی سوق دهیم که آسایش و آرامش دختران جوان فراهم شود.
وی بابیان اینکه علی‌رغم پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته ایجاد اشتغال در توان دولت نیست بلکه نیازمند خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی توسط زنان جامعه است، تصریح کرد: در این مسیر معاونت زنان ریاست جمهوری، دفتر اجتماعی استانداری و بودجه اقتصاد مقاومتی که در اختیار بسیج است همگی با اختصاص وام‌های اشتغال‌زایی از زنان کارآفرین و طرح‌های اشتغال‌زایی آنان حمایت خواهند کرد.
اجرای گروه سرود آوای بی‌صدای بانوان ناشنوا، برگزاری کارگاه نقش انگیزش در توانمندسازی بانوان توسط دکتر مهرابی استاد مرکز آموزش علمی -کاربردی لارستان، معرفی رشادت‌های باختر بیگلری نخستین زن شهیده لارستانی نهضت امام خمینی(ره) و تجلیل از دختر شهید، بیان خاطره "کودکی انقلابی"، اجرای کار زنده هنری دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان از دیگر برنامه‌های این همایش بود . 
در حاشیه همایش، نمایشگاه عکس‌هایی از فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و سیاسی زنان از سال 56 با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایشگاه آثار محصولات دستی بانوان کارآفرین لارستان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.
کد مطلب: 5505