مدیر جهادکشاورزی لارستان خبر داد:

اجرای طرح آبیاری نوین در 1550 هکتار از زمین‌های کشاورزی لارستان

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴
Share/Save/Bookmark
 
مدیر جهاد کشاورزی لارستان از اجرای طرح آبیاری نوین در یک هزار و 550 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.
اجرای طرح آبیاری نوین در 1550 هکتار از زمین‌های کشاورزی لارستان
 
صحبت نو : فرزاد قاسمی در جمع خبرنگاران یکی از رسالت‌های این نهاد را اجرای سیستم های نوین آبیاری در جهت حفاظت از منابع آبی و افزایش تولید و رونق کشاورزی دانست و اظهار داشت: این طرح گام مؤثر در جهت رفع مشکل آب است.
وی افزود: 85 درصد هزینه‌های طرح به صورت بلاعوض توسط دولت و تنها 15 درصد آن در قالب خود یاری توسط کشاورزان صورت می‌گیرد.
مدیر جهاد کشاورزی لارستان بابیان اینکه با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مناسب کشاورزان را به اصلاح شیوه‌های آبیاری سنتی و بهره‌گیری از شبکه‌های آبیاری مدرن با اعطای تسهیلات 85 درصد سوق داده‌شده‌اند، تصریح کرد: توسعه سیستم‌های نوین آبیاری در حوزه کشاورزی باعث افزایش بهره‌وری از طریق افزایش دور آبیاری و افزایش سطح زیر کشت می‌شود.
قاسمی توسعه سیستم‌های نوین آبیاری را باعث ارتقای بهره‌وری و مدیریت صحیح منابع محدود آب در تمامی فصول دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت ایجادشده درزمینهٔ استفاده بهینه از آب با اجرای سیستم‌های آبیاری کم فشار و تحت فشار یکی از راه‌های احیاء باغات، نخیلات و منابع آبی شور این شهرستان است که با مشارکت کشاورزان و باغداران امکان‌پذیر است.
وی با اشاره به اینکه متقاضیان در یک سال گذشته درخواست اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در سطح یک هزار و 810 هکتار را به این نهاد ارسال کرده‌اند که با بررسی و تأیید کمیته فنی آبیاری تحت فشار لارستان و اخذ تأییدیه از استان، یک هزار و 550 هکتار اجرا و یک هزار و 360 هکتار نیز در حال اجرا است، یادآور شد: پیگیری برای اجرای سطح یک هزار و 900 هکتار که تأییدیه لازم را دریافت کرده‌اند، در حال اقدام است.
قاسمی بابیان اینکه 35 درصد اشتغال لارستان وابسته به بخش کشاورزی است، افزود: استفاده از روش‌های نوین آبیاری در این بخش برای بالا بردن میزان اشتغال‌زایی امری ضروری است.
مدیر جهاد کشاورزی لارستان در پایان از کسب مقام سوم این شهرستان در اجرای آبیاری نوین در سطح استان فارس خبر داد.
 
کد مطلب: 5436