۱

پست دامپزشکی بخش «اوز» لارستان راه اندازی شد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
Share/Save/Bookmark
 
با مساعدت و بذل توجه دکتر یعقوب مهندس مدیرکل دامپزشکی استان و با همکاری بخشداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر و خیرین محترم اوز پست دامپزشکی این بخش افتتاح گردید .
پست دامپزشکی بخش «اوز» لارستان راه اندازی شد
 
صحبت نو : مسعود محجوب رئیس اداره دامپزشکی لارستان اظهار کرد: با توجه به وجود روستا‌ها، آبادی‌ها و مراتع زیاد در شهرستان لارستان، یکی از راهکار‌های بسیار مفید در ارائه خدمات دامپزشکی به مناطق دور دست ساخت پست دامپزشکی در بخش‌های مختلف این شهرستان است.
وی با بیان اینکه علاوه بر بخش اوز در بخش‌های جویم، بیرم و بنارویه پست‌های دامپزشکی دایر شده است، ادامه داد: با توجه به جمعیت دامی و پراکندگی در جا‌های مختلف شهرستان لارستان حداقل نیاز به راه‌اندازی دو پست دامپزشکی دیگر در بخش‌های صحرای باغ و دهستان درز و سایبان است.
رئیس اداره دامپزشکی لارستان با اشاره به اینکه عمده فعالیت دامپزشکی در پست‌های مستقر در بخش‌ها با ارائه خدمات واکسیناسیون رایگان دام‌ها، درمان دام‌های بیمار و کنترل بهداشتی مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، کشتارگاه‌ها، قصابی‌ها و همچنین رستوران‌ها و بیرون بر‌ها است، تصریح کرد: حوزه فعالیت‌های دامپزشکی از مزرعه تا سفره همواره ادامه دارد تا محصولی سالم به دست مردم و مصرف‌کنندگان برسد.
وی درباره دلایل انتخاب بخش اوز برای ایجاد چهارمین مرکز در استقرار پست دامپزشکی، اضافه کرد: بخش اوز با وجود ۳ هزار رأس گوساله پرواری، ۲۰ هزار رأس دام روستایی، ۸ واحد فعال مرغداری گوشتی، یک واحد پولت تخم‌گذار، چندین واحد پرورش شترمرغ، بلدرچین و بوقلمون، یک واحد کشتارگاه صنعتی طیور و یک واحد کشتارگاه دام از مهم‌ترین قطب‌های دامپروری لارستان محسوب می‌شود.
شهرستان لارستان با دارا بودن ۳۰۰ هزار رأس دام سبک، ۷ هزار رأس دام سنگین، ۶۰ واحد مرغداری گوشتی، ۳ واحد مرغداری تخم‌گذار و یک واحد پولت تخم‌گذار از قطب‌های مهم دامپروری در استان پهناور فارس محسوب می‌شود.
کد مطلب: 5409
 


 
لارستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۰-۰۸ ۱۲:۵۵:۵۸
اینشاالا بخش بزرگ. اوز ارتقا پیدا خواهد کرد وبه زودی کلیه ادارات وسازمانها در حد یک شهرستان دران مستقر میشود (3259)