نماینده مردم لارستان خنج و گراش:

از سوی فراکسیون ولایی مجلس اطمینان میدهم در صورت طرح پیشنهاد افزایش حققوق نمایندگان با آ ن مخالفت خواهیم کرد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اخبار اخیر درباره افزایش حقوق نمایندگان از اقدامات دشمن است، گفت: حتی اگر چنین پیشنهاداتی در مجلس طرح شود،‌ نمایندگان قاطعانه با آن مخالفت می کنند.
 
از سوی فراکسیون ولایی مجلس به ملت ایران اطمینان میدهم در صورتطرح پیشنهاد افزایش حققوق نمایندگان با آ مخالفت خواهیم کرد.
به گزارش صحبت نو لارستان به نقل از خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،‌ جمشید جعفرپور در جلسه علنی امروز (سه شنبه،‌ 28 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: به لطف الهی نظام اسلامی از ابتدای شکل گیری تا کنون از مراحل خطرناکی گذر کرده و به نظر می رسد امروز در موقف حساس دیگری قرار گرفته است.
نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شرایطی که دشمن تلاش می کند با افزودن به تزریقات مادی در صحنه بین المللی همزمان با فشارهای بین المللی برجام دومی را به نظام اسلامی تحمیل کند و این هدف آنقدر برای آنها مهم است که ننگ پیمان شکنی و بدعهدی در صحنه جهانی را هم به جان خریده اند.
وی افزود: امروز و با تجربه سال های گذشته، این نور امید در دل شیطان بزرگ روشن شده که با تقسیم کار با شرکای غربی و عربی بتواند یک بار دیگر جمهوری اسلامی را وادار به حضور پای میز مذاکره کند و ایران را از توان دفاعی و بازدارنده خلع سلاح کند و خیال اسرائیل غاصب را از بقای خود راحت کند.
جعفرپور در ادامه با بیان اینکه از ابزارهای جدید دشمن، گسترش نارضایتی عمومی و اضمحلال سرمایه اجتماعی است، خاطرنشان کرد: اگر دشمن بتواند در فضای روانی جامعه اینگونه القا کند که همه مسئولان و مدیران نظام بریده از مردم و تنها به فکر منافع فردی و حزبی خود هستند، بزرگ ترین سرمایه نظام را که اعتماد عمومی است از کف ربوده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین افزود: در جدیدترین حلقه از این اقدامات،‌ فشار روانی بر منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی متمرکز شده و اعتمادزدایی مردم از منتخبان خود در دستورکار قرار گرفته است؛ خبری تأیید نشده در فضای مجازی مبنی بر افزایش شگفت انگیز حقوق نمایندگان منتشر می شود و میزان غیرعادی توجه رسانه های بیگانه نشان از این جهت گیری دارد و غافل از اینکه این مجلس نیز همانند مجالس گذشته از فرزندان ملت شکل گرفته که در سختی ها همواره بخشی از مردم بوده اند.
وی تصریح کرد: این مجلس همانند مجالس گذشته وصایای امام(ره) و نصایح رهبری در توجه به پابرهنه ها و محرومان را فراموش نخواهد کرد، هرچند دشواری ادای امانت به گونه ای است که با هیچ دستمزد مادی قابل جبران نیست اما از این تریبون از سوی فراکسیون ولایی مجلس به ملت شریف ایران اطمینان می دهم که به فرض چنین پیشنهاداتی در مجلس طرح شود،‌ نمایندگان قاطعانه با آن مخالفت می کنند و افتخار پیروی از امام و رهبری را زیر پا نمی گذارند.
جعفرپور در ادامه با بیان اینکه همکاری برای برای حل معضلات مردم به ویژه معضلات اقتصادی در راستای هدایت های مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی وظیفه دینی و ملی بوده و نیروهای دو جناح باید به آن بپردازند، عنوان کرد: با توجه به  حضور سخاوتمندانه خیرین و مردم لارستان در رفع نیازهای مردم و کمک به دولت در این فرصت توجه مقامات اجرایی دستگاه ها را به نیازهای این حوزه در شهرستان های لارستان، خنج و گراش جلب می کنم.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه گفت: خواستار توجه به طرح حیاتی انتقال آب از خلیج فارس به جنوب و شرق استان فارس از طریق لارستان در راستای برنامه ششم توسعه با عنایت به آمادگی سرمایه گذاران برای استقرار صنایع بزرگ و اشتغالزایی هستیم.
وی افزود: همچنین اختصاص بودجه برای احداث خط دوم انتقال آب از سد سلمان و آبرسانی به بخش های حوزه انتخابیه، اهتمام به احداث باند دوم جاده ترانزیت جهرم-لار-بندرعباس با توجه به میزان تردد و مخاطرات فراوان این مسیر و تسریع در گازرسانی به بخش های حوزه انتخابیه مورد نیاز است.
جعفرپور در ادامه با بیان اینکه ارتقای نمایندگی های موجود به اداره در شهرستان گراش و توجه به نیازهای اداری مردم این شهرستان ضروری است، افزود: همچنین خواستار تخصیص بودجه برای تکمیل ساختمان نیمه تمام اداری در شهرستان گراش، تسریع در احداث جاده چلچک و تونل بالنگستان هستیم.
نماینده مردم لارستان در مجلس دهم در ادامه با اشاره به اینکه پیشنهاد وزارت بهداشت در کمیسیون 215 سازمان برنامه در خصوص احداث بیمارستان 180 تختخوابی خنج، تأیید شده است، یادآور شد: تسریع در گازرسانی به روستاهای شهرستان خنج با عنایت به وجود دو حوزه گازرسانی در جوار این روستاها و تسریع در بهسازی و ارتقای راه های روستایی را نیز از وزارتخانه های مربوطه خواستاریم.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تخصیص آب از سد سلمان برای رفع نیازهای شرب یکی از بخش های حوزه انتخابیه،‌ایجاد پست 132 کیلوولت برای تقویت برق روستاهای کرده، فیدویه و گرمشت و ایستگاه 126 کیلوولت برای روستاهای سیف آباد نیز از خواسته های مردم حوزه انتخابیه است./
کد مطلب: 5379