استاندار فارس درجلسه فعالان اقتصادی لارستان:

اختصاص 2 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی لارستان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
استاندار فارس گفت: 2 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های منطقه ویژه لارستان تخصیص خواهد یافت و امید است با همت همه مسئولین و خیرین و با توجه به نزدیکی این شهرستان به دریا منطقه ویژه لارستان یکی از مناطق برجسته جنوب کشور باشد.
 
به گزارش صحبت نو لارستان مهندس اسماعیل تبادار در جلسه فعالان اقتصادی شهرستان لارستان با بیان اینکه از دیرباز خیرین با فرهنگ و با سخاوت لارستان بخشی از درآمد زحمات خود را برای رفاه عمومی صرف کرده اند اظهار داشت: باید قدردان چنین افرادی باشیم که زمینه تولید، اشتغال، کارآفرینی و رونق اقتصادی را فراهم نموده اند.


  وی با اشاره به اینکه موضوع اشتغال یکی از مباحث مورد تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، رئیس جهمور و سایر مسئولین می باشد از همه مسئولین و مدیران استانی و شهرستانی خواست تا زمینه اشتغال و رونق اقتصادی را در استان مهیا نمایند. 
مهندس تبادار: با بیان اینکه نرخ بیکاری این شهرستان 6/5 می باشد که از متوسط نرخ بیکاری استان نیز پایین تر می باشد افزود: با توجه به ظرفیت ها و منابع فراوانی که در این شهرستان وجود دارد، این نرخ بیکاری باز برای لارستان زیاد بوده و باید همه مسئولین و خیرین تلاش نمایند و آن را به صفر برسانند.
  وی ضمن تأکید بر ایجاد اشتغال و کارآفرینی اظهار داشت: اولین نگاه بعد از توجه به آسیب های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی باید به حوزه اشتغال و کارآفرینی باشد.

وی افزود در گذشته هزار و ۸۰۰ خیر در لارستان فعال بودند که امروز تعدادشان کم شده که با ایجاد کانون و مراکز فرهنگی برای جمع شدن خیران با هدف هم افزایی باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان این که خیران در مراکز درمانی و امور فرهنگی کمک‌های زیادی کرده اند افزود: در لارستان مردم با مذاهب و فرق مختلف در کنار یکدیگر به خوبی زندگی می‌کنند که این خصلت مردم لارستان باید در دیگر مناطق نیز اجرا شود.
استاندار در ادامه گفت: در شهرستانی که خیرین همت والایی را برای کارآفرینی و رونق اقتصاد به کار بسته اند باید مسئولین مداوم برنامه های آنها را رصد نمایند و نباید به گونه ای برخورد شود که آنها احساس ناراحتی از مسئولین داشته باشند.
  استاندار در کلام اخر گفت: خیرین لارستان نقش ویژه ای در فارس بزرگ داشته اند که این امر نشان دهنده این است که نظام فرهنگ خیر در این منطقه در جایگاه رفیع قرار دارد.
وی گفت: انتظار است خیرین نیک اندیش در کنار توجه به امور بهداشتی، آموزشی و ... در زمینه اشتغال پایدار و اقتصاد پایدار نیز قدم بردارند.
کد مطلب: 5371