مدیرکل دفتر بانوان استانداری فارس:

برگزاری جشنواره مختلف درزمینه ورزش بانوان ضروری است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل دفتر بانوان استانداری فارس نیز گفت: برگزاری جشنواره‌های مختلف در زمینه ورزش به ویژه ورزش بانوان امروز یک ضرورت است که نهادهای متولی باید در این مسیر گام بردارند.
برگزاری جشنواره مختلف درزمینه ورزش بانوان ضروری است
 
به گزارش خبرگزاری برنا ازفارس،معصومه دستغیب اظهارداشت: از بانوان انتظار داریم با شروع حرکتی نوین، مطالبه‌گر ساخت سالن‌های ورزشی در نقاط مختلف شهر و توسعه ورزش بانوان باشند.
  رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در پیام خود برای این جشنواره بیان داشت : به تحقیق، ورزش و بازی‌های بومی و سنتی که از دیرباز همزاد و همنشین انسان بوده، یک پدیده‌ی کاملاً فرهنگی است که حاوی ارزش‌های انسانی، اخلاقی و ابزاری برای انتقال عقاید، فرهنگ و تمدن از نسلی به نسل دیگر می‌باشد.
لیلا دودمان گفت: نمی توان کارکردهای اجتماعی و فرهنگی این بازی‌ها و ورزش‌ها را از نظر دور داشت و ورزش را به یک مجموعه مهارت‌های حرکتی و صرفاً زیستی فروکاست.
وی افزود: ضروری است این بازی‌ها و ورزش‌های بومی وارد سبک زندگی مردم گردد و برخلاف روند رایج در جامعه‌ی ما؛ نمی‌توان سبک زندگی مردم را با استفاده از پروژه‌های توسعه‌محور یا اخلاق‌محور؛ به شکل دلخواهمان از نو ساخت واگر می‌خواهیم چیزی را عمومی کنیم تنها کافی است آن را تبدیل به یک «ضرورت» نمائیم ، زیرا ضرورت شدن یک پدیده آن را به یک سبک زندگی تبدیل می‌نماید،بنابراین باید این بازی‌ها و ورزش‌های سنتی را ضروری ساخت.
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز تصریح کرد: بر این اساس جهت تحقق این اهداف بلند؛ بسیج منابع و بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی چون رسانه‌های گروهی، نهادهایی چون اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، اداره کل ارشاد اسلامی، دانشگاه‌ها و NGO ها را در نظر خواهیم داشت.
دودمان بیان داشت: به امید روزی که هیچ یک از ورزش‌های سنتی و بازی‌های محلی دیگر در سطح «محلی» نمانند و همانند بازی چوگان و البته به نام کشور عزیزمان ایران به عنوان یک ورزش المپیکی در جهان شناخته شوند.
کد مطلب: 5345