صحبت نو گزارش می دهد"

تنفس با چاشنی دود کامیون ها در شهر لار! ! !

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
Share/Save/Bookmark
 
گزارش : حبیب آسوده
 
 
سال هاست که چشم شهروندان لاری به احداث ،پارکینگ  کامیون داران دوخته شده تا دیگر شاهد غرش و دود بی امان کامیون ها در شهر نباشند.

به گزارش صحبت نو ،حضور کامیون های غول پیکر در کنار بی توجهی صاحبان ومتولیان امر،امنیت و آسایش را از شهروندان  گرفته و انگار برخی منتظر فاجعه ای هستند تا برای این مشکل چاره اندیشی کنند.
آنچه مسلم است وجود امنیت یکی از مهمترین حقوق شهروندی است که باید شهرنشینان از آن بهره مند باشند تا بتوانند در آرامش و آسایش به فعالیت های خود بپردازند و امور روزمره زندگی خود را فارغ از حاشیه ها به پیش ببرند.
امنیت و آرامش دو مقوله ای هستند که انسان از ابتدای خلقت تا کنون آن را حق خود دانسته و برای دستیابی به آن همیشه تلاش کرده تا جایی که از جان و مال خود نیز در این راه می گذرد تا بتواند به حق خود برسد و زندگی توام با آرامش داشته باشد.
سال هاست که چشم شهروندان لاری به احداث پارکینگ کامیون داران دوخته شده تا دیگر شاهد غرش و دود بی امان کامیون ها در شهر نباشند.
کامیون ها در شهر لار سال هاست که جولان می دهند و با عدم وجود پارکینگ، کامیون هادر خیابان هایی که کامیون  ممنوع می باشد آزادانه و بی دغدغه حرکت می کنند و تمام خیابان های این شهر بهترین پارکینگ آنان شده است تا جایی که برای شما محال است از خیابان یا برخی از کوچه های شهر عبور کنید و کامیونی را مشاهده نکنید.
هر شب  صاحب خانه هایی که در کنار آنها کامیون قرار دارند صدای ناله کامیون ها و دود آن را تحمل می کنند و زیر لب کلمه هایی را زمزمه می کنند و هر وقت با صدای آن از خواب می پرند آرزو می کنند که خواب غفلت عده ای پایان یابد تا آرامش میهمان این خانه ها شود.
بی تفاوتی و بی توجهی متولیان امر در این زمینه در برابر حضور کامیون ها در نقاط  مختلف این شهر بدون شک خشم و نارضایتی هر شهروندی را بدنبال داشته است.
هر روز شاهد خسارت هایی به زیر ساخت های زیر بنایی هستیم که عامل اصلی آن کامیون ها بوده تا جایی که علاوه بر خرابی آسفالت کوچه و خیابان، شکستن لوله های آب،درختان وتیرهای برق، تخریب خانه در کنار تهدید جان مردم، را در برداشته است ولی  واکنشی را از طرف برخی از مسئولان را در پی نداشته است.
انگار حتی با وقوع حوادثی که نشان می داد خطر از بیخ گوش گذشته، برخی منتظر یک فاجعه هستند تا بی خیالی را کنار بگذارند و فکری برای آن بکنند زیرا که این غول ها در خیابان های شهرمی توانند فاجعه ای بیافرینند که جبران آن غیر ممکن است.

شهروند لاری در گفتگو با خبرنگار صحبت نو می گوید:یکی از کامیوندارها که همسایه ما می باشد،بعضی شب ها و نصف شب ها کامیونش راروشن می کند که ناگهان غرش وحشتناک کامیونش من وخانوده ام را بی خواب ومایه سلب آسایش خانواده من وهمسایه های دیگر شده  و دود کامیون ها باعث آزار همسایه ها شده است که از مسولان خواهش می کنم اقدامی در این زمینه انجام بدهند.
وی می گوید:یکی از مشکلات به وجود آمده به وسیله این کامیون ها صدماتی است که به زیر ساختهای آسفالت کوچه وخیابان ها وارد شده و دیگر هم قابل جبران نیست.
بی شک شهروندان لاری خواستار آن هستند که قبل از هر حادثه ای تلخ و فاجعه ای دردناک مسئولان به فکر آنان باشند زیرا پس از آن شاید دیگر هیچ تسکین دهنده ای درد آنان را تسلی ندهد و نتواند پاسخگوی آنان باشد که امیدواریم این خواسته کوچک مردم بزرگ این شهر هر چه سریعتر محقق شود.
کد مطلب: 5245