معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در لارستان :

کلینیک ویژه هاشمی زاده لارستان تکمیل و راه اندازی می شود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۴
Share/Save/Bookmark
 
کلینیک ویژه هاشمی زاده لارستان تکمیل و راه اندازی می شود
 

دکتر ماهر در سفر به لارستان گفت: منابع لازم جهت تکمیل کلینیک ویژه هاشمی زاده لارستان را فراهم می کنیم تا به زودی شاهد بهره برداری و خدمت رسانی بیش از پیش به مردم شریف این منطقه باشیم.

به گزارش صحبت نو لارستان ، دکتر علی معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت در بازدید یک روزه از شهرستان لارستان گفت: در فاصله زمانی کمتر از سه سال برای دومین بار در لارستان حضور یافتم و شاهد تغییر و تحول بزرگی در حوزه بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان هستیم.

وی با اشاره به لزوم تأمین نیروی انسانی متخصص بیمارستان ها در لارستان گفت: خوشبختانه پیشرفتهای خوبی در بخش تامین نیروی انسانی و متخصصان جدید و تجهیزات رخ داده و ارائه خدمات نیز به شکل کاملا ملموسی پیشرفت داشته که جای بسی خوشحالی است.

ماهر با اشاره به دست آوردهای مطلوب حوزه بهداشت و درمان در لارستان گفت: می توانم بگویم که لارستان با این پیشرفتها روز به روز به استانداردهای کشوری نزدیک می شود و امیدواریم این روند رو به رشد و توسعه همچون گذشته، قوی و پر تلاش ادامه یابد.

وی با تأکید بر این که با اجرائی شدن ایده ساخت بیمارستان دوم در لارستان ؛ این منطقه دیگر هیچ مشکلی نخواهد داشت تصریح کرد: معتقدم دانشکده لارستان جز بهترین های دانشکده های هم تیپ خود در سطح وزارت خانه است که توانسته در این مدت قدم های بزرگی را برای رفع نیازهای بهداشت و درمان منطقه بردارد.

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت بر نقش بزرگ جامعه خیرین در توسعه و تأمین نیازهای درمانی این منطقه تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: به نظر می رسد سازماندهی و هماهنگی با خیرین شکل مطلوبی به خود گرفته و این موضوع می تواند مسیر را در راستای ارتقا خدمات و بخشهای بیمارستانی و در نتیجه کاهش مشکلات موجود هموار نماید.

ماهر یکی از مهمترین مطالبات مردم منطقه را در حضور بیش از پیش پزشكان متخصص دانست و در همین رابطه افزود: سوق یافتن تلاشها برای اجرای زیر ساختهای درمانی می تواند در رسیدن به این مطالبه موثر باشد.

وی افزود: تعامل مسئولین دانشکده با مسئولین و ارگانهای دولتی سطح شهرستان و همراهی جامعه خیرین برای تامین زیر ساختهای مورد نیاز متخصصین باعث ماندگاری آنان در این منطقه و ارائه خدمات درمانی کلان تر به شهروندان شود.

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت که از بیمارستان امام رضا(ع) لار بازدید کرده بود گفت: بیمارستان امام رضا نسبت به سه سال گذشته پیشرفتهای خوبی داشته اما باز هم باید پیشرفت ها افزایش یابد.
ماهر در همین زمینه گفت: با وجود اینکه ساختمان بیمارستان لار فرسوده است اما نیازسنجی ها به خوبی انجام شده و در نتیجه بازسازی و تجهیز بخشهای بیمارستانی بصورت مطلوبی انجام گرفته است.
وی تصریح کرد: ان شاالله با راه اندازی درمانگاه فوق تخصصی هاشمی زاده، بیمارستان امام رضا(ع) شرایط بهتری از حیث خدمت رسانی به مراجعین پیدا خواهد کرد.

ماهر افزود: از آنجایی که توسعه اتاقهای عمل امری بسیار ضروری برای هر بیمارستان محسوب می شود، وزارت بهداشت کمک خواهد کرد که این بخشها نیز در لارستان زودتر توسعه پیدا کنند و به فضل الهی منابع لازم جهت تکمیل کلینیک ویژه هاشمی زاده لارستان را فراهم می کنیم تا به زودی شاهد بهره برداری و خدمت رسانی بیش از پیش به مردم شریف این منطقه باشیم.

وی در پایان با اشاره به دغدغه مردم در خصوص حضور پزشکان متخصص (ضریبk ) در بیمارستان ها گفت: در حال حاضر همه متخصصان موظف به خدمت تمام وقتی در بخش دولتی هستند و بحث صدور مجوز مطب جدید برای این پزشکان نیز در دست بررسی است تا مشخص شود آیا در مناطق محروم امکان صدور مجوز برای ایجاد مطب وجود دارد یا خیر.
کد مطلب: 5230