۱

صحبت نو : ردپای بیت‌المال در زندگی شخصی

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
استفاده شخصی از خودروهای دولتی در استان و بی‌تفاوتی نسبت به بیت‌المال موضوع تازه‌ای نیست و هر بار داستانی درباره آن نقل محافل می‌شود. ...
 
ردپای بیت‌المال در زندگی شخصی
 
صحبت نو لارستان : استفاده شخصی از خودروهای دولتی در استان و بی‌تفاوتی نسبت به بیت‌المال موضوع تازه‌ای نیست و هر بار داستانی درباره آن نقل محافل می‌شود. ...
 استفاده شخصی از خودروهای دولتی در استان و بی‌تفاوتی نسبت به بیت‌المال موضوع تازه‌ای نیست و هر بار داستانی درباره آن نقل محافل می‌شود.
در طول سال‌های گذشته، مسئولان ارشد استان بارها بر ممنوعیت استفاده از خودروهای دولتی تاكید كرده‌اند اما همچنان این قانون‌شکنی در میان برخی از مسئولان و فعالان در اداره‌ها ادامه دارد.  
برخی از روسای دستگاه‌ها یا فعالان در اداره‌های دولتی بدون در نظر گرفتن نگاه عمومی به این موضوع به استفاده از خودروهای دولتی برای انجام کارهای شخصی و حتی گردش‌های خارج از شهرستان با خانواده‌شان اقدام می‌کنند.  نصّ صریح قانون بر ممنوعیت استفاده شخصی از خودروهای دولتی چنان شفاف است که جای هیچ توضیح اضافی نگذاشته است. از این رو لازم است که همه به افکار عمومی احترام بگذارند و از قانون‌شکنی و استفاده شخصی از خودروهای دولتی خودداری کنند.

بدبینی مردم به دستگاه‌های دولتی

یکی از شهروندان می‎گوید: وقتی برخی از خودروهای دولتی برای موارد شخصی استفاده می‎كنند، مردم به آنان و دستگاه‌های دولتی بدبین و همچنین به قانون‌شکنی تشویق می‌شوند.
دستگاه‌های دولتی مجری قانون هستند و باید در رعایت قانون پیشتاز باشند تا به الگوی مردم تبدیل شوند. اما بعضی مسئولان این موضوع را رعایت نمی‌کنند و این كارشان رفته‌رفته به موضوعی کاملا طبیعی تبدیل شده است.
کد مطلب: 5172
 


 
تحصیلکرده نخبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۱۶:۰۳:۴۷
در دوره ای که سطح تحصیلات همگانی به شدت بالا رفته و دست بسیاری از نخبگان تحصیلکرده در دانشگاه های دولتی پایتخت هم از مشاغل دولتی دور مانده است (البته اگر بدون پارتی و توصیه باشند ) ؛فرق شما کارمند محترم با من نوعی فقط و فقط قبولی در یک ازمون است و بس . اما وقتی وارد اداره ای میشوی متاسفانه فقط و فقط نگاه از بالا به پایین وجود دارد . کارمند خود را بالا میبیند و مراجعه کننده که حتی تحصیلاتش از کارمند هم بالاتر است بچشم تحقیر . هان ای ریس هان ای کارمند محترم برای خدمت به خلق الله میز و صندلی داری . برای زبان خیر گذاشتن و بودجه گرفتن از مسولین کشور و استان سمت و مدیریت به شما عطا شده است . نه این که از اموال دولتی به نفع خود استفاده کنی . از اینترنت مفت استفاده کنی و در اخر چشم به خیر بدوزی تا شاید کاری برای شهرش انجام دهد . خیر بزرگوار از خارج کشور دلش برای شهرش میسوزد اما شما در داخل نظام حکومتی هستی و برای شهرت کاری نمیکنی . نگو بودجه نیست نگو نمیدهند . باور نمیکنم . با چشم خودم دیده ام در کوچکترین شهرها چطور با بودجه دولتی و تامین اجتماعی برای همشهریان خدمات ارایه میدهند . (3202)