همزمان با عید سعید غدیر؛

80نهال نخل مثمر در بلوارهای لار کاشته شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
خبرنگار روابط عمومی شهرداری لار: سید کامران علوی
80نهال نخل مثمر در بلوارهای لار کاشته شد
 


صحبت نو به نقل از روابط عمومی شهرداری لار؛ امروزه با توجه به فرهنگ سازی‎های انجام شده، مردم و مسئولان شهر لار به درخت و محیط زیست توجه خاصی نشان می‌دهند؛ چرا که بخوبی دریافته‎اند درختان و گیاهان در سلامت جسمی و روحی مردم نقش اساسی دارد. در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد. دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است و بعضی از بزرگان دین به این امر اشتغال داشته اند. حضرت علی علیه السلام در مدینه باغ های خرمای فراوانی به وجود آورد و بیشتر آنها را در راه خدا وقف کرد.
محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار با بیان این مطلب، گفت: در این راستا، به همت واحد فضای سبز، همزمان با فرارسیدن عید سعید غدیر خم، در مرحله اول 80 نفر درخت خرمای شاهانی در بلوار جمهوری اسلامی (چهل متری اول) و بلوار هاشمی زاده این شهر کاشته شد.
شهردار لار با بیان اینکه با در نظر گرفتن ملاحظات بصری و زیست محیطی، کاشت درختان نخل(فَسیل) تاثیر بسزایی در بهبود منظر شهری خواهد داشت، خاطر نشان کرد: مرحله جدید کاشت درختان نخل (فَسیل) در این شهر از روز عید سعید غدیر آغاز شده و ان شالله در مراحل بعد تعداد بیشتری از این درخت در سطح شهر، کاشته خواهد شد.  
وی افزود: برای خرید و کاشت 80 نفر درخت خرما، 4 میلیون و 800 هزار تومان هزینه شده است.
(فَسیل) نام اصلی درخت نخل در زبان لاری است.

 
کد مطلب: 5108