دیدار معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با مدیریت حوزه علمیه علی ابن ابیطالب(ع) لارستان

روحانیت در طول تاریخ نقشی ارزنده و بی بدیل داشته است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
Share/Save/Bookmark
 
روحانیت در طول تاریخ نقشی ارزنده و بی بدیل داشته است
 


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان وتعدادی از مسئولان ادارات شهرستان با مدیریت حوزه علمیه لارستان دیدارکردند .
به گزارش روابط عمومي معاونت استانداری و فرمانداري ویژه لارستان؛ بمناسبت دهه ولایت و امامت و آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به اتفاق علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری  و جمعی از مسوولین ادارات این شهرستان، با حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر موسوی  مدیریت حوزه علمیه امام علی ابن ابیطالب(ع)  لارستان دیدار و گفتگو نمودند.
در این دیدار معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ضمن تبریک اعیاد بزرگ قربان و غدیر خم و آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه در سخنانی اظهار داشت: هر چقدر اعتقادات دینی و مذهبی در جامعه بیشتر تقویت بشود، یقیناً به تبعیت از آن فرهنگ  نیز در جامعه غنی تر خواهد شد و وقتی هم فرهنگ غنی تر شد دیگر نوع نگرش ما به موضوعات مختلف  از جمله اشتغال و  تولید و به فعالیت های اجرایی بیشتر و متفاوت تر خواهد شد.
جلیل حسنی نقش حوزه های علمیه را نقشی مهم و بی بدیل در جامعه دانست و گفت: اگر بستر ها در جامعه فراهم شود آسیب های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و غیره کمتر و نظام مدیریتی هم کارآمدتر خواهد شد و اگر پشت کار و فعالیت و تلاش انگیزه و اعتقاد و آن اعتقادی که نشأت گرفته از احکام اسلامی باشد، یقیناً ما در حوزه اجرایی کمتر با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی خاطر نشان کرد:حوزه های علمیه در کنار سایر ادارات فرهنگی و مذهبی یکی از پایگاه های اساسی مرکز تولید علم و تولید معارف اسلامی است که می تواند جایگاه های فرهنگی و ارکان های فرهنگی دیگری را هم تحت تأثیر قرار دهد.
معاون استاندار فارس با بیان اینکه ما برای حوزه های علمیه ارزش و اهمیت فوق العاده ای قائل هستیم؛افزود: حوزه های علمیه ترکیبی از معارف نقلی و عقلی است.
فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه روحانیت در طول تاریخ نقشی ارزنده و بی بدیلی داشته است ؛افزود: فعالیت های حوزویان و روحانیون گسترده بوده و هست و روحانیت همیشه پیش قراول و پیشتاز نهضت ها وقیام های مردمی در طول تاریخ از صدراسلام تاکنون بوده است.
وی مدیریت حوزه عملیه لارستان را فردی مردمی ، ولایت مدار و پر تلاش در عرصه مدیریتی شهرستان دانست و گفت: ادارات شهرستان هم بایستی تعامل و همکاری خود را با حوزه علمیه بیشتر و بیشتر کنند.
حسنی در پایان تاکید کرد: امیدواریم با همکاری و همدلی و انسجام بیشتر بین حوزه علمیه و ادارات شهرستان،  منطقه لارستان بزرگ روز به روز رشد و توسعه و پیشرفت نماید و از بعد اعتقادی هم تقویت شود تا کارآمدی دولت در راستای خدمت به مردم را افزایش دهیم و اگر این کار مهم انجام شود هم دولت و ملت و هم نظام سود می برند.
در ادامه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر موسوی مدیریت حوزه علمیه لارستان هم در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار و مسئولین حاضر، وجود روحانیون جلیل القدر در منطقه لارستان را باعث رشد و توسعه و پیشرفت این منطقه دانست و افزود: حوزه علمیه لارستان از حوزه های کارآمد است و به حمداله خروجی های حوزه علمیه لارستان  هم خروجی های خوبی داشته است که از این جمله می توان به 30 امام جمعه، 15 قاضی و دیگر مسئولین فرهنگی، دانشگاهی و روحانی مستقر و غیره در سراسر ایران اسلامی اشاره کرد.
موسوی تصریح کرد: از زمان تاسیس حوزه علمیه لارستان بیش از 1050 نفر از روحانیون این هم اکنون در بدنه دولت در کشور مشغول به فعالیت هستند.
وی افزود:از سال گذشته، حوزه علمیه لارستان توانست تحصیل از راه دور را در این حوزه علمیه لارستان راه اندازی نماید. همچنین حوزه اداری را در حد 4 دوره کلاس در مساجد شهرستان برگزار نماید ،یعنی کارمندانی که مایلند بعداز ظهر ها و یا شب ها  می توانند مثل دیگر طلبه ها درس حوزه بخوانند و امتحان دهند و مدرک حوزوی را دریافت نمایند.
مدیریت حوزه علمیه علی ابن ابیطالب(ع) لارستان در ادامه سخنانش  به طرح تلبس طلبه ها هم اشاره کرد و گفت: یکی از شرایط ملبس شدن طلبه ها این است که بایستی از نظر مدارج علمی یک دوره فقه اصول را خوانده باشند و بعد از آن هم در مصاحبه شرکت کنند و قبول شوند. این هم در جنوب استان به عهده حوزه علمیه لارستان گذاشته شده است.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی از دیگر مزایای این حوزه علمیه را تحصیل چهار سطح حوزوی در لارستان عنوان کرد و افزود: در حوزه علمیه لارستان مثل حوزه علمیه قم این 4 سطح تدریس می شود، یعنی طلبه های لارستان می توانند سطح 1، 2، 3 و 4 را بگذرانند و تا سطح دکتری هم می توانند، ادامه دهند.
وی افزود: به حمد الله چارت اداری حوزه عملیه لارستان دارای یک مدیریت و 5 معاون است و  از نظر پذیرش طلبه هم امسال 70 نفر را پذیرش کرده ایم.
مدیریت حوزه علمیه امام علی ابن ابیطالب(ع) لارستان در پایان سخنانش گفت:حوزه علمیه لارستان روحانیون را برای برپایی نماز جماعت در مراکز آموزشی ، ادارات و روحانی مستقر در روستاهها اعزام می نماید.
 
 
کد مطلب: 5103