۳

حمایت ریئس کمسیون فرهنگی کشور از "دکتر محمد ابراهیم انصاری لاری" برای سکانداری استاندار فارس

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
 

به گزارش صحبت نو لارستان به نقل از خبر جنوب گمانه زنی هایی که نشان دهنده اجماع حداکثری بر روی 5 گزینه خاص است که از میان آنها می توان به دکتر ابراهیم انصاری لاری استاندار اسبق فارس، مهندس اسماعیل تبادار استاندار اسبق بوشهر، احمد جمالی معاون سابق استانداری فارس و معاونت سیاسی امنیتی در استانداری قم، سید احمد عظیمی از نمایندگان اسبق شیراز در مجلس و حیدر اسکندرپور که از فرمانداران اسبق این شهر می باشد اشاره کرد.

این که وجه مشترک عمده این گمانه زنی ها بومی بودن کاندیداهای پست استانداری فارس است می تواند به عنوان یک نقطه قوت در نظر گرفته شود اما به نظر می رسد آنچه در انتخاب استاندار فارس میتواند در کنار نظر دولتمردان و وزیر کشور تاثیرگذار باشد؛ دیدگاه مجمع نمایندگان نسبت به آینده مدیریت این استان باشد.
دیدگاهی که به اعتقاد رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به یکی از کاندیداهای مطرح شده نزدیک تر است و بالغ بر 80 درصد از نمایندگان فارس در مجلس بر روی او اجماع دارند.
به گزارش خبرنگار «خبرجنوب»، اگرچه یکی از نکات مهم در انتخاب استاندار فارس اجماع مجمع نمایندگان بر روی یک گزینه نهایی است اما آنچه که همیشه دغدغه مهم این استان بوده وجود نگاه توسعه گرایانه در مدیریت ارشد استان برای همه مناطق و شهرستان های فارس پهناور است.
این که مجمع نمایندگان خواه ناخواه بر روی یک گزینه اجماع خواهد کرد پدیده ای دور از انتظار و تجربه نیست اما این که نمایندگان نگاه سهم خواهانه از استاندار آینده فارس نداشته باشند موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد. آن چه که در سرنوشت آینده فارس پهناور تاثیر گذار است برخورداری از استانداری بومی، توسعه نگر و دارای نگاه یکسان برای رفع محرومیت از همه مناطق این استان می باشد. موضوعی که جمشید جعفرپور، نماینده مردم لارستان، خنج وگراش در مجلس شورای اسلامی برآن تاکید دارد و می گوید که موضوع انتخاب استاندار فارس از اهمیت ویژه ای برخوردار شده، چرا که در طول سالهای گذشته با تغییر مدیریت ارشد استان و سرپرستان استانداری مواجه بوده ایم و همین عدم ثبات، زمینه ساز توقف حرکت رو به رشد و توسعه فارس نسبت به استان های دیگر شده است.
عضو مجمع نمایندگان استان فارس با تاکید بر اینکه انتخاب استاندار بومی که از ویژگی های بارز توانمندی و مقبولیت در میان همه اقشار، احزاب و صنوف جامعه برخوردار باشد، برجستگی و نمود بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است، ابراز داشت: در شرایط فعلی از میان همه گمانه زنی های انجام شده، 5 گزینه بیشتر مدنظر هستند که همگی دارای شایستگی ها و سوابق اجرایی مناسب می باشند.
وی با اشاره به این که پیش از هر گونه اجماع بر روی یک فرد خاص نیاز است به یک بستر و زمینه کلی درخصوص استاندار دست پیدا کنیم، خاطرنشان کرد: در انتخاب استاندار آینده باید به سه ضلع مختلف شامل نگاه، رضایت و مقبولیت فرد مورد نظر در دولت، میزان مقبولیت نامزد مورد نظر در بدنه فعالان اجتماعی و سیاسی استان و همچنین مجمع نمایندگان به عنوان ضلع سوم این ماجرا توجه کرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که نبود ارتباط خوب و مناسب میان استاندار انتخابی و مجمع نمایندگان باعث متضرر شدن همه مناطق استان و عدم موفقیت شخص استاندار می شود اظهار داشت: به اعتقاد بالغ بر 80 درصد از اعضای مجمع نمایندگان، یکی از گزینه هایی که می تواند مسئولیت استانداری فارس را به عهده بگیرد دکتر ابراهیم انصاری لاری است. جعفرپور با اشاره به اینکه عمده مدیران، مسئولان و مردم از دوران مدیریت دکتر انصاری لاری به نیکی یاد می کنند تصریح کرد: سابقه فعالیت وی در استانداری بوشهر، معاونت در ثبت احوال کشور، معاونت در وزارت ارشاد و فعالیت در بخش های فرهنگی و هنری نشان می دهد که او می تواند گزینه مناسبی برای استانداری فارس باشد.
نماینده مردم لارستان، خنج وگراش در مجلس شورای اسلامی با اذعان بر اینکه سایر کاندیداهای استانداری فارس نیز بر موفقیت های دکتر انصاری لاری صحه می گذارند، اظهار داشت: به نظر می رسد که دولت محترم هم با توجه به سابقه اجرایی وی تمایل لازم برای معرفی ایشان به عنوان استاندار فارس را داشته باشند.
عضو مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه سخنان خود سپردن سکان مدیریت استان به دکتر انصاری لاری را زمینه ساز شروع دوران توسعه متوازن در استان دانست و گفت: به نظر می رسد با وجود یک استاندار معتدل و دارای عقلانیت سیاسی می توان به حرکت رو به رشد استان در حوزه های علمی، آموزشی، صنعتی و فرهنگی امیدوار بود.
جعفرپور در پاسخ به خبرنگار «خبرجنوب» مبنی بر اینکه آیا حمایت 80 درصدی نمایندگان از استانداری دکتر انصاری لاری ممکن است به سهم خواهی آنها برای حوزه های انتخابی منجر شود و یا اینکه با استانداری ایشان روند توسعه معطوف به یکی از شهرستان های فارس گردد، اظهار داشت: ما اعتقاد داریم که تلاش های نمایندگان برای انتخاب استاندار نباید منجر به سهم خواهی شود.
در واقع نمایندگان به جای اینکه توسعه مناطق و شهرستان ها را هدف فعالیت های استاندار بعدی قرار دهند باید با کلان نگری نیازهای استان را پیگیری و مطرح نمایند.
او در پاسخ به این که استاندار بعدی فارس باید بر روی چه حوزههایی تمرکز و فعالیت بیشتری داشته باشد ابراز داشت: در کنار توجه به حساسیت و اهمیت حوزه فرهنگ، باید بر روی مباحثی مانند راهها، آب و صنعت استان فارس فعالیت های جدی تری صورت گیرد تا در نهایت مشکل اشتغال استان هم حل شود.
 

 
کد مطلب: 5090
 


 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۷:۴۰:۴۷
در زمان جناب انصاري لاري استاندار اسبق ،استارت شهرستان شدن خنج زده شد و انشالله با حضور ايشان اينبار اوز با نام شهرستان اوز مزين خواهد شد (3127)
 
جواد محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۰۹:۲۵:۲۸
دکتر انصاری لاری هم اومدیم شد استاندار..اصلا کاری میتونه برای لارانجام بده ؟
الان که ماها خیلی خیلی از اکثر شهرستان های استان فارس عقب تر هستیم ...الان پیشرفت لامرد رو ببینید ...
ما ها فقط صحبت از مدیران لاری میزنیم ..ببینم مدیران لاری برای پیشرفت منطقه ی لارستان چکار کرد ؟یا به به فکر این هستن که به پشت میز بچسپند و به به منطقه نباشن ؟ماها باید کاتر کنیم باید بریم دنبال پیشرفت لارستان ..میشه با مقامات عالی رتبه کشور جلسات مکرر گذاشت ...ولی اینکنه صرفا اسم انصاری لاری بعنوان استاندار فارس بشه و ما همش بیام بگیم آقای انصاری لاری استاندار فارس هس و ماها خوشحال بشیم این درست نیس ..باید ازش ببخوایم به فکر لار هم باشه نه اینکه همش به فکر همون شیراز باشه و شهر ستانهایی که تو کشور پست دارن باشه ...نه بخدا خدا کنه کسی بیاد که به فکر این منطقه هم باشه ... (3131)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۱:۲۹:۱۴
چه ها بشنوم اقاي رماننده شما چندتا جوان مومن را اتهام ميرنيد و رد صلاحيت ميكنيد. حالا ببين با اين كارها چه بلايي سر خود و جرياني كه خود را به ان ميچسپانيد مي اوريد اگر به اصطلاح سياست ميورزيد .مبتدي هستيد (3135)