با شرکت شهرستان‌های جنوب استان فارس صورت گرفت:

برگزاری مانور اسکان و تغذیه اضطراری منطقه جنوب فارس در لارستان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
Share/Save/Bookmark
 
برگزاری مانور اسکان و تغذیه اضطراری منطقه جنوب فارس در لارستان
 


مانور «اسکان و تغذیه اضطراری» منطقه جنوب استان فارس با شرکت گروه‌های امداد و نجات جمعیت‌های هلال‌احمر شهرستان‌های لارستان،لامرد،مهر،خنج و گراش و شهر اوز در لارستان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ مانور «اسکان و تغذیه اضطراری» با هدف ارتقای سطح آمادگی در حوادث احتمالی با حضور مهندس حسن فیاض پور مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس،جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مهندس قدرت اله جمالی معاون امداد و نجات استان و حسین رضایی مسئول بازرسی  جمعیت هلال فارس  و برخی از مسؤولان ادارات شهرستانی و با شرکت رییس و اعضا گروه‌های امداد و نجات جمعیت‌های هلال‌احمر شهرستان‌های لارستان،لامرد،مهر،خنج و گراش و شهر اوز در شهرستان لارستان برگزار شد.
در حاشیه برگزاری این مراسم فیاض پور مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس هدف از اجرای این مانور را افزایش توان و آمادگی دستگاه‌های امدادی این شهرستانهای جنوب استان فارس ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به احتمال وقوع حوادث و بلایای طبیعی چون زلزله، دستگاه‌های دولتی به ویژه نهادهای امدادرسان باید آمادگی لازم برای مواجه‌شدن با این حوادث را داشته باشند و در جهت کاهش تلفات و تسلی آسیب دیدگان تلاش کنند.
جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز هدف از برگزاری این مانور را پشتیبانی تمامی ادارات شهرستان  و ستاد مدیریت بحران در امور پیشگیری و کاهش خطرات و عملیات مقابله در حوادث احتمالی، ایجاد هماهنگی و وحدت عمل بین اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها و کاهش حوادث و خسارات احتمالی، تسهیل در ارتباطات بین سازمانی و استفاده از سیستم ارتباط منسجم با حضور داوطلبان، امدادگران و ادارات عنوان کرد.
گفتنی است در این مانور بیش از 200 نفر از نیروهای کارگروه اعضا ستاد مدیریت بحران شهرستان اعم از نیروهای امداد و نجات هلال احمر،اجرایی،بهداشتی،خدماتی،نظامی،انتظامی،خدماتی،آتشنشانی ،اورژانس،برق،آبفا،مخابرات،آموزش و پرورش،بهزیستی وگاز حضور داشتند و به اجرای این مانور پرداختند.
انتقال مصدومان حادثه به مکان امن، برپایی 120 چادر، اسکان موقت، برقراری ارتباطات مخابراتی، تغذیه و به‌کارگیری تمهیدات لازم جهت حفظ آرامش 500 نفر از حادثه دیدگان ازجمله اقدامات نمادین این مانور یک روزه بود.
 
کد مطلب: 5088