معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان:

مسؤولین از لحاظ انگیزشی و رفتاری، باعث ایجاد انگیزه در کارمندان شوند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
مسؤولین از لحاظ انگیزشی و رفتاری، باعث ایجاد انگیزه در کارمندان شوند
 


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: مسؤولین از لحاظ انگیزشی و رفتاری، باعث ایجاد انگیزه در کارمندان شوند.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و  فرمانداری ویژه لارستان، به مناسبت هفته دولت،در مراسمی  با حضور جلیل حسنی معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان ،مسعود راسخی و علی اصغر علی پور معاونین سیاسی و برنامه ریزی فرمانداری،ماشاالله ثمری بخشدار مرکزی لارستان و جمعی از مسئولین،از کارمندان نمونه ادارات، نهادها و ارگان های مستقر در منطقه لارستان در محل سالن شهید امامی فرمانداری ویژه این شهرستان تجلیل شد.
در این آیین، معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان با گرامیداشت یاد شهدای دولت، شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: این شهیدان والا مقام،  نحوه  رفتار و نوع نگاهشان به مردم و مسائل اداری و نوع زندگیشان از نظر ساده زیستی کماکان در جامعه مطرح است.
حسنی با تأکید بر اینکه نحوه مدیریت زیرمجموعه یک اداره، چگونگی ارتباط با مردم و تعامل موجود در بدنه آن به خلاقیت و کارهای مدیران و کارکنان بازمی گردد، افزود: وقتی از کارآمدی یک مجموعه سخن به میان می آید، بیشترین نقش را مدیر آن مجموعه در هماهنگی بین اعتبارات و امکانات و نوع تعامل بین زیرمجموعه دارد.
وی تصریح کرد: اگر کارمندان ارزش وقت اداری را بدانند و از پتانسیل فکری و جسمی خود در جهت انجام فعالیت هایی که به آنها محول شده، بهره ببرند، به طور قطع، می توان به بحثی که در مورد ساعت کاری مفید اداری در نظام ایران که کمتر از یک ساعت ذکر می شود، توسعه و رشد بخشید.
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه اگر انسان متخصص و توانمند بدون انگیزه کار کند، آن تخصص و توانمندی به تدریج از بین خواهد رفت، ادامه داد: در صورتی که بتوان در سیستم اداری بین توان و انگیزه کارکنان تعادل ایجاد کرد، نتیجه آن خلاقیت، کارآیی و موثر بودن در سیستم خواهد بود.
حسنی از مسؤولین ادارات خواست از لحاظ انگیزشی و رفتاری باعث ایجاد انگیزه در کارمندان شوند و با سعه صدر، لبخند و تواضع، کارمندان را با وجود مشکلات، به کار واداشت و انگیزش در آنها ایجاد کرد.
معاون استاندار فارس ایجاد نظام کارآمد اسلامی در عرصه بین المللی بسیار مهم دانست و تأکید کرد: اگر بتوان در عرصه اقتصادی، مدیریتی، سیاسی و فرهنگی در جهان الگو اسلامی را ارائه داد، دیگر نیازی به تبلیغ زبانی در عرصه بین المللی نخواهد بود.
وی بهترین راه صدور انقلاب اسلامی را الگوسازی در تمام عرصه ها برشمرد و افزود: بخشی از این الگوسازی در بدنه مدیریتی باید رخ دهد.
در ادامه همچنین سروان پاسدار فضل الله سلمانپور جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان نیز به ایراد سخن پرداخت.
گفتنی است در پایان این نشست از کارمندان نمونه ادارات، نهادها، ارگانها و سازمانهای لارستان، تجلیل شد.
همچنین از ادارات آموزش و پرورش ، ورزش و جوانان ،کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهداشت و درمان لارستان نیز به ترتیب  به جهت  نهاد برتر در موضوع عفاف و حجاب ،حقوق شهروندی ، تکریم ارباب رجوع و اجرای پروژه های عمرانی و  فرماندهان  نمونه پایگاه های مقاومت بسیج ادارات شهرستان نیز تقدیر گردید.
 
کد مطلب: 5065