۲

پول فروشی در روستای درز و سایبان لارستان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
پول فروشی در روستای درز و سایبان لارستان
 
صحبت نو : به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، یکی از مشکلات منطقه درز و سایبان استان فارس با ۶۸۰۰ نفر جمعیت نبود عابربانک است، موضوعی که سبب ایجاد شغلی به نام پول فروشی در این مجموعه روستاهای این منطقه شده است. به گفته اهالی این منطقه نبود عابر بانک سبب […]
یکی از مشکلات منطقه درز و سایبان استان فارس با ۶۸۰۰ نفر جمعیت نبود عابربانک است، موضوعی که سبب ایجاد شغلی به نام پول فروشی در این مجموعه روستاهای این منطقه شده است. به گفته اهالی این منطقه نبود عابر بانک سبب شده که مردم برای مقدار کم نقدینگی مورد نیاز نتوانند به شهر لار با ۱۵۰ کیلومتر فاصله بروند، در نتیجه پول فروشی در روستا به وجود آمده است.
روستای درز مرکز دهستان درز و سایبان است، اسلام بدخشان دهیار این روستا می‌گوید: مردم مجبور هستند که برای دریافت نقدینگی به مغازه‌ها مراجعه کنند و با هر بار کشیدن کارت کارمزد ۳ تا ۴ هزار تومانی پرداخت کنند، به طور مثال اگر ۱۰۰ هزار تومان نقد بخواهیم مغازه‌دار ۱۰۴ هزار تومان از کارت ما کم می‌کند.
وی این موضوع را نوعی کاسبی جدید برای مغازه‌داران می‌داند در صورتی که اگر یک دستگاه عابر بانک در این منطقه گذاشته شود، بخشی از این مشکلات برطرف می‌شود.
 
کد مطلب: 5012
 


 
hamid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۱:۲۵:۰۳
آقای مغازه دار باید از خودش خجالت بکشه که همچین شغل کثیفی رو انتخاب کرده. (3094)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۰۸:۴۷:۲۲
اگر قحطی بشه٬ تو این روستا چخبر میشه؟؟؟ (3103)