بلند ترین نخل لارستان(در اوز) به پایان عمر ش رسید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
بلند ترین نخل لارستان(در اوز) به پایان عمر ش رسید
 

صحبت نو به نقل از اوز امروز : نخل مشکال در اوز که ۱۰۵ سال از کاشت آن می گذرد و به عنوان بلندترین نخل لارستان محسوب می شد امروز ۲ مرداد، از وسط تنه شکست و به پایان عمر خود رسید.
این نخل ۱۰۵ سال قبل توسط حاج محمد شریف بازرگان معروف به مشکال در منزل شخصی خود کاشته شده بود. بلندی این نخل موجب شده بود که از کوه های اطراف اوز و بلندی ها و نقاط مختلف شهر قابل رویت باشد. مهندس هادی صدیقی عکس زیبایی از این نخل در سال ۸۴ گرفته است که زینت بخش برخی از پوسترها و مناسبت ها بود.

هادی صدیقی در مورد حاج محمد شریف بازرگان و خانواده می گوید:
مرحوم حاج محمدشریف بازرگان سه پسر و یک دختر داشت. پسرانش محمدرفیع، محمدهادی و محمدابراهیم و دخترش فاطمه نام داشتند. با تولد مرحوم محمدرفیع در صد و پنج سال قبل، حاج محمدشریف این نخل را در حیاط خانه می کارد. پس از ایشان سالها خانواده مرحوم محمدرفیع در این منزل ساکن بودند. از محمدرفیع بازرگان دو پسر و دو دختر بیادگار مانده است. محمدامین ساکن انگلستان است. حوربان؛ مادربزرگم همسر آقای محمدمحمودی ساکن اوز، محمدشریف ساکن دوبی و هما ساکن بندرعباس است.

مرحوم محمدابراهیم(باجناق حاج شیخ عبدالعزیز قاضی زاده) فرزندی نداشت. از محمدهادی چند فرزند به یادگار مانده است که تعدادی از آنها که ساکن ایران هستند و سردخانه بازرگان بندرعباس را اداره می کنند. مهرداد بازرگان فرزند محمدهادی هم اکنون نایب رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس هستند.
کد مطلب: 4952