با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان صورت پذیرفت:

افتتاح مرکز بهبود اقامتی میان مدت سوء مصرف کنندگان موادمخدر در جویم لارستان / نجات یک معتاد نجات جامعه است

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴
Share/Save/Bookmark
 
 


با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی استان فارس مرکز بهبود اقامتی میان مدت سوء مصرف کنندگان موادمخدر در جویم لارستان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان،همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، مرکز بهبود اقامتی میان مدت سوء مصرف کنندگان موادمخدر( نیروی برتر) با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان،مسعود راسخی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه لارستان، قدرت  محکم مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی استان فارس ،سرهنگ سمایی جانشین فرماندهی انتظامی لارستان،داود شفیعی بخشدار ،شهردار و شورای اسلامی،علیرضا بال افکن رییس اداره  بهزیستی لارستان و جمعی از معتمدین در بخش جویم  لارستان افتتاح شد.
در آیین افتتاح این مرکز مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی استان فارس گفت: مرکز بهبودی اقامتی میان مدت سوء مصرف کنندگان موادمخدر( نیروی برتر ) جویم با ظرفیت پذیرش80 بیمار در ماه افتتاح شد.
قدرت محکم افزود: این مرکز  تنها مرکز مجوزداردر منطقه لارستان است که با هدف درمان و بازتوانی معتادین با استفاده از روش پرهیز مدار و ایمان مدار راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه در این مرکز بیماران به صورت داوطلبانه پذیرش می شوند،خاطر نشان کرد: به بیماران نیازمند 30 درصد تعرفه درمان به صورت یارانه پرداخت می شود.
محکم تاکید کرد: راه اندازی این مراکز در مراجعه داوطلبانه افراد آلوده به مواد مخدر و تشویق آنها به ترک، نقش بسزایی دارد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز با بیان اینکه اعتیاد مسیری اشتباه است که بر اثر نا آگاهی به مضرات مواد مخدر طی خواهد شد گفت: نجات یک معتاد نجات جامعه است.
جلیل حسنی مواد مخدر را توطئه ویژه دشمن برای ناکارآمد کردن جامعه فعال و کاهش توانمندی منابع انسانی و سوق دادن آنان به سمت و سوی بی تفاوتی و مشکلات برشمرد و گفت: تلاش جدی در راستای فرهنگ سازی و پیشگیری از انحرافات و گرایش به سمت و سوی مواد مخدر در این شهرستان وجود دارد.
گفتنی است این مرکز 400 متر مربع زیربنا دارد و برای بهسازی آن حدود 1 میلیارد و 400 میلیون ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است که زیرنظر اداره بهزیستی می باشد.
اضافه می گردد که این مرکز  شامل اتاق های پزشک،مددیار خانواده،فیزیک نوجوان،سبز و آبی،آرامش بزرگسالان و نوجوانان ،خدمتگزار،سالن جلسات و غیره می باشد و 9 نفر پرسنل دارد.
 
کد مطلب: 4907