۲

امام جمعه لار :ضرورت ایجاد فضاهای تفریحی برای خانواده‌ها در لارستان/ آیا مسئولان توجهی میکنند به این موضوع؟

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
امام جمعه لارستان یکی از مشکلات اجتماعی موجود در این شهرستان را فقدان یا کمبود فضاهای تفریحی برشمرد و گفت: باید به فکر ایجاد فضاهای تفریحی سالم با یک مدل اسلامی باشیم.
 
به گزارش صحبت نو  لارستان، حجت‌الاسلام سید مختار موسوی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اینکه یکی از دلایل عمده مراجعات به دفتر امام‌جمعه موضوع ازدواج است، اظهار داشت: افراد در دو موضوع مشکلات مالی و نیز تغییر فرهنگ و تأثیر فرهنگ غربی گله‌مند هستند.
وی با ابراز نگرانی از اینکه افرادی به دلیل تأثیرپذیری از فرهنگ غربی باوجوداینکه توان مالی برای ازدواج دارند اما ازدواج خود را به عقب می‌اندازند، افزود: متأسفانه این موضوع باعث شده است تا سن ازدواج بالا رود و فرزندآوری و رشد جمعیت کاهش یابد.
امام‌جمعه لارستان نقش مسئولان در بحث امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را جدّی دانست و تصریح کرد: مسئولین بیایند و طرح‌های خود را در جهت انجام این امر ارائه کنند تا در این خصوص گام‌هایی برداشته شود.
این استاد حوزه و دانشگاه یکی از مشکلات اجتماعی موجود در شهرستان لارستان را فقدان یا کمبود فضاهای تفریح برشمرد و ادامه داد: باید به فکر ایجاد فضاهای تفریحی سالم با یک مدل اسلامی برای خانواده‌ها باشیم که از جمله طرح‌ها می‌توان به احداث یک پارک بزرگ جهت تفریح خانواده‌ها یا پارک اختصاصی بانوان مانند برخی شهرستان‌ها اشاره کرد.
موسوی بیان کرد: ازآنجاکه در حال حاضر فرهنگ آپارتمان‌نشینی رواج پیدا کرده و مردم جایی برای تفریح ندارند، درنتیجه نزاع‌های اجتماعی نیز افزایش‌یافته و به همین دلیل باید مسئولان در این فضا ورود پیدا کنند و امکاناتی جهت خانواده‌ها و بانوان ایجاد کرده تا بخش عمده‌ای از مشکلات جامعه رفع شود.
کد مطلب: 4879
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۰:۲۵:۱۱
باز خدا پدر شهردار لار رو بیامرزه که دو تا پارک درست کرد. یکی بوستان محمدی و یکی دیگه پارک نخل. که مخصوصا پارک نخل خیلی قشنگ و دلنشینه و واسه خونواده ها خیلی خوبه. حداقل واسه ما شهرقدیمیا که خیلی خوبه. تو دوره سه چهار تا شهردار قبلی حتی یک پارک هم به لار اضافه نشد. دریغ از یکی اما این شهرداره دو تا پارک که درست کرد هیچ پارک شهر هم که ول شده بود رو اورد و دوباره راهش انداخت. غرفه هاش رو باز کرد و راه انداخته. وسایل بازی رو دوباره راه انداخته. خیلی خوبه. (3023)
 
اقای شفیعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۷:۵۳
سلام خدمت همه که تلاش میکنند ودلشان به حال جوانان میسوزد.
من یک جوان هستم.اهل.الحمدالله.شهردار واقعا سنگ تمام گزاشته.به همراه خیرین.که ازلحاظ امکانات رفاهی ورزشی تفریحی کم نگزاشتن برا جوانان.این برمیگردد به خانواده که بچه هارابیشترباورزشهای گروهی سوق دهند.تاوقتی خانواده نخواد.هیچ کاریش نمیشه کرد.
راستی شهردار،اون چرخ فلک بزرگ پارک شهر کجارفت،خدایش هنوزچیزی مثل اون تودل نمیشه توپارک ها؟
فقط یک چیزی دیگه تو تمام شهرها،چهارتا طابلوی راهنمای جهت نشان دادن استادیوم بزنید اول شهر.چون داریم میرم اسیا.یک وقت ورزشکارها شبا سرازپارک درمیارنا.ازماگفتن بود (3039)