۱

گزارش خطبه های نماز جمعه مورخ 2 تیر ماه 96 " روز قدس"

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۰
Share/Save/Bookmark
 
گزارش  خطبه های نماز جمعه مورخ 2 تیر ماه 96 " روز قدس"
 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه لارستان،حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان لار در خطبه اول به روز قدس اشاره کردند و گفتند روز قدس روز مبارزه با ظلم و استکبار و حمایت از مظلوم و به تعبیر مقام معظم رهبری روز حقیقت است.
حجت الاسلام موسوی خرم در ادامه بیان کردند خداوند در سوره مبارکه انفال به بیان آداب جهاد میپردازند و می‌فرماید که اگر می‌خواهید با دشمنانتان وارد کارزار شوید چه اقتصادی چه نظامی و چه فرهنگی، اگر این پنج آداب را رعایت کنید پیروزی شما در جنگ حتمی خواهد شد
 اولین گام در میدان جهاد بر اساس آیه قران ثبات قدم است مواظب باشید در مقابل دشمن روحیه خود را از دست ندهید وقتی ملتی اراده مستحکم و آهنین داشته باشد در همه عرصه ها پیروز خواهد شد.
 دومین گام در مبارزه با دشمن ذکر و یاد خداست, ارتباط با خدا موجب عنایت و لطف خداوند خواهد شد ما در دوران جنگ تحمیلی امکانات و تجهیزاتی نداشتیم ولی چون ثبات قدم و یاد خدا داشتیم پیروز شدیم.
 سومین مورد از آداب جهاد اطاعت از فرمان خدا و رسولش  و ولی امر اوست,اگر در همه مراحل انضباط دینی داشته باشیم یعنی تابع امر خدا و رسول و ائمه باشیم حتی در دوران غیبت  تابع امر ولی مشخص شده از جانب امام عصر یعنی ولایت فقیه باشیم پیروزی قطعی نصیب ما خواهد شد.
 این استاد بزرگوار در ادامه،( بحث خود را به چگونگی ولایت در دین اسلام اختصاص داده و گفتند در اعتقادات دینی ما اصل اولی این است که هیچکس بر هیچکس حق ولایت و حاکمیت ندارد جز خداوند متعال و تنها اوست که حق حاکمیت بر ما را دارد .
خداوند در سلسله مراتب این حق حاکمیت و ولایت را بعد از خودش به پیامبران و رسلش واگذار کرده است در دوران پیامبر خاتم این حق به امام معصوم واگذار شد و در دوران غیبت امام عصر (عج) به فقیه جامعه الشرایط توسط خبرگان شما مردم مشخص شدند واگذار خواهد شد پس در اعتقادات دینی ما حاکمیت و ولایت اولا بالذات برای خداست و ثانیا بالعرض برای پیامبر و اوصیای اوست و در دوران غیبت بر عهده ولی فقیه است ولی مقبولیت حاکمیت اسلامی با مردم است و مردم می توانند حاکم اسلامی را بپذیرند و حکومت اسلامی تشکیل شود مانند دوران حکومت حضرت علی علیه السلام که با اصرار مردم حکومت را به حضرت علی علیه السلام سپردند اما نقطه مهم این است که مشروعیت حاکمیت اسلامی با مردم نیست, مشروعیت با خداوند متعال است، مشروعیت را تنها خداوند متعال میبخشد و از این جهت ولایت ریشه در آیات و روایت ما دارد) پس در جهاد هم باید انضباط دینی داشته باشیم،یعنی دستورات خداوند را مو به مو اجرا کنیم و هم انضباط عملی یعنی دستورات فرمانده خود را اجرا کنیم در این صورت به سر منزل مقصود خواهیم رسید.
امام جمعه لارستان در ادامه چهارمین ادب از آداب جهاد را دوری از نزاع و اختلاف بیان کردند و گفتند با یکدیگر نزاع نکردن و به جان یکدیگر نیفتادن مسئله بسیار مهمی در رسیدن به پیروزی است
و ایجاد اختلاف در جامعه اسلامی مهلک ترین خطری است که جامعه اسلامی را تهدید می کند چرا که نیرو هایی که قرار است از درون جامعه اسلامی جوشش کنند و در مقابل لشکریان دشمن قرار گیرند،این نیروها در درون جامعه اسلامی خنثی می‌شوند لشکریان اسلام با یکدیگر درگیر شده و در این صورت است که آسیب پذیر خواهندشد و شکستشان حتمی میشود
  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لارستان در ادامه افزود: اگر امت اسلامی ید واحده بودند اسرائیل هیچ گاه جرأت جسارت و تعرض به کشورهای اسلامی را پیدا نمی کرد .
ایشان در ادامه افزود بخش عمده ای از مشکلات امت اسلامی ناشی از همین موضوع است.
وی با تقدیر و تشکر از اقدام تحسین برانگیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله موشکی به مواضع و مقرر گروهک تروریستی تکفیری داعش تحت امر و فرماندهی معظم کل قوا بیان کرد این اقدام به موقع سپاه پاسداران در دفاع از عزت و امنیت ایران اسلامی صورت گرفت، امام جمعه لارستان در ادامه به بیان پیامهای این اقدام غرور آفرین پرداختند و اولین پیام این حرکت انقلابی را متوجه مسئولان امریکایی دانست و افزود پاسخی قاطع به سخنان دولتمردان امریکائی خصوصا وزیر خارجه امریکا تیلرسون که صحبت از تغییر نظام در ایران داشت .پاسخی قاطع مبنی بر اینکه ایران در دفاع از عزت،اقتدار،حفظ نظام اسلامی و آرمانها و ارزشهای خود دچار هیچگونه تردید و مسامحه نخواهد شد. و هرکس از این خطوط قرمز عبور کند با پاسخ قاطع و کوبنده مواجه خواهد شد و  ایران گرجستان نیست تا انقلاب مخملی و تغییر نرم صورت پذیرد.

امام جمعه لارستان بیان داشت مدتی است که مرتجعین منطقه خصوصا آل سعود از سعه صدر توام با بصیرت مسئولان عالی نظام اسلامی که بخاطر منافع و مصالح عالیه امت اسلام صورت پذیرفته بود دچار سوء تفاهم شده بودند و مطالبی را به زبان آورده بودند. این عملیات غرور آفرین این سوء تفاهم را بر طرف کرد و انها باید بدانند که اگر از خط قرمزهای نظام اسلامی عبور کنند با پاسخی سخت،قاطع و پشیمان کننده روبرو خواهند شد
وی افزود مکان ، سرعت در پاسخ، نوع موشک های استفاده شده ،فاصله 650 کیلومتری ،حمله و شلیک موشک ها به مقرر تروریست ها و ...حامل پیامهای زیادی است برای صاحبان بصیرت و مستکبران عالم و سران متوهم مرتجع منطقه .
موسوی خرم خاطر نشان کرد :امیدواریم این پیام ها را درک کنند و بدانند جوانان غیور،مسلح به سلاح ایمان و ابزارهای نظامی پیشرفته پرتوان تر از هر زمانی در دفاع از نظام اسلامی و تحت امر ولایت فقیه گوش به فرمان هستند و ملت غیور نیز در حمایت از فرزندان خود تمام قامت ایستاده اند و مشت محکمی بر دهان متجاوزان خواهند زد و در مقابل تمام دنیای انها خواهند ایستاد
وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش از اندیشمندان و محققان خواست تا نقش ماهیت منافقان و نقش آنان را در ترور شخصیت های انقلابی برای نسل جوان تبیین سازند.
امام جمعه لارستان خطاب به مسئولان شهرستان لارستان تاکید کرد برای اجرای طرح ها، کارشناسی جامع و دقیق به ویژه آنچه با سلامت مردم در ارتباط است صورت بگیرد.
کد مطلب: 4876
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۹:۲۳:۱۴
این همه میگویند صرفه جویی صرفه حویی ایا خودشان عمل می کنند با وجودی که از صبح تا شب زیر کولرند باز هم فرار می کنند این متن را درج کنید اینها می گویند وما عمل می کنیم (3054)