۱
یادداشتی از کرامت الله بلوچی:

و باز روز قدس...!

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
و باز روز قدس...!
 

(روزقدس امسال)

صحبت نو :کرامت الله بلوچی/ تداوم ۳۷ سال عزتمندی غرور و غریو مردانگی و ظلم ستیزی و اعتماد  بوعده نصرت الهی و تاکید بر یاری مظلومان.  اطمینان به قول خداوند که: بزودی کسانیکه ظلم کردند خواهند دانست که به بد جایگاهی باز گردانده خواهند شد!
و کسانیکه در این مسیر نیزبرای رضای خداوند مظلومان را یاری کنند بدون شک مشمول: ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم...! خواهند شد.
زیرا قول قرآنی:  ونریدانمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه ونجعلهم الوارثین تخلف ناپذیر است!
آری امسان نیزروزقدس برگزارگردید.
همچنان که در سوز سرما و در اوج گرما!!!
وبدون هیچگونه وقفه ای در طول ۳۷سالگذشته  نیزبرگزارشده است.
روز قدس که بگفته ی  امام خمینی(ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری.
روز اسلام و روز دفاع از یک حقیقت است!
روز قدس روز مقابله ی ملت ها با ابرقدرت‌ها.
روز مبارزه آزادی و استقلال در برابر استبداد و استعمار وروزحیات مجدداسلام است.

ابتکار هوشمندانه امام خمینی(ره) و تصمیم راهبردی ایشان در جهت اولین و وحدت بین امت اسلامی پس از پیروزی انقلاب که علاوه بر تعیین روز قدس یک تصمیم عاقلانه و منطقی و خردمندانه به منظور ایجاد تفاهم بیشتر بین دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و در جهت هدفی بالاتر و استراتژیک یعنی مقابله جدی در برابر زیاده‌خواهی‌های دنیای استکبار و از اصول تفکیک‌ناپذیر دکترین جمهوری اسلامی در قرن بیستم ارزیابی می شد.
کارشناسان سیاسی اجتماعی و آگاهان از تاریخ معاصر مطلعند که پس از جنگهای جهانی اول و دوم و لزوم توجه دنیای استکبار به ملت یهود؛ از طرفی نیز پیشرفت واوج نفوذ  اسلام و حرکتهای اسلامی در میان ملتها و با هدف ایجاد تحقیر و تضعیف بیشتر مسلمانان طرح تشکیل دولت یهودی صهیونیستی اسرائیل در دستور کار قرار گرفت تا شریان حیاتی جهان اسلام به شکل وصورتی قطع گردد!   اینجا بود که موسسین این رژیم جعلی  و اشغال گر بهترین مکان را بدین منظور ارض موعود ( بیت المقدس) و جایگاه ادیان الهی تعیین و انتخاب نمودند و با فراخواندن و تجمیع ملت یهود از سراسر جهان این وعده گاه ادیان الهی را غاصبانه از دست مسلمانان خارج نموده و در طول قریب چهل سال بیش از ۸۰ درصد آن را اشغال و مابقی را به زندانی بزرگ مبدل ساختند.
مردان و زنان فلسطینی را به بند کشیده کودکان ونوجوانان راباکشتن فدای مطامع خود:و به انحای مختلف آنان را تحقیر نمودند.
ملتی را در چند گذرگاه کوچک بعنوان اسارت به اسیری گرفته و در زندان های بزرگ نگهداری وجمع زیادی از آنان را نیز از آب و خاک آبا و اجدادیشان اخراج که اجباراسرگردان کشور های دیگر جهان شدند و در طول اینمدت نیزمتاسفانه جهان اسلام و بنوعی جهان بشریت در خواب غفلتی عمیق فرو رفته و برخی نیز عامدا خود را به خواب زده بودند که این نیز هیچ علتی بجزترس و واهمه از اشغالگران و اربابانشان در دنیای پر از زر و زور و تزویر نداشت به همین علت همچنان این ملت مظلوم در اسارت و بردگی و بندگی دولت و ملت یهود بسر می‌برد تا اینکه انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷به پیروزی رسید .
از آنجا که یکی از اهداف و ایده های اصلی نظام مبارزه با ظلم در هر جای عالم و بویزه رسیدگی به مسئله فلسطین بعنوان یکی ازمهمترین موضوعات جهان اسلام بشمارمیرفت بلافاصله سفارت اسرائیل جای خود را به سفارت فلسطین داده و در کمتر از یک سال پس از پیروزی انقلاب(مرداد ۵۸) به پیشنهاد امام خمینی مقرر گردید در راه عملی ساختن این حمایت؛ جمعه ی آخر ماه مبارک رمضان هر سال راهپیمایی جهانی روز قدس برگزار گردد که خوشبختانه مورد اقبال عموم مردم ایران و  بسیاری از ملت‌های آزاده و آزادیخواه جهان قرار گرفت و از آن زمان تا کنون همه ساله و در هر شرایطی!  این حمایت به نحو احسن انجام و صدای مظلومیت این ملت در بند به سرتاسر جهان اعلام ومخابره گردیده وباعث شده تا عده ی قابل توجهی به علاقه‌مندان فلسطین؛به مدافعان فلسطین؛به حامیان آزادی واستقلال ‌طلبی و به مبارزین علیه ظلم و ستم در اقصی نقاط جهان اضافه گردد تا این چراغ پر فروغ همچنان روشن تر از قبل تابیدن گرفته و آن ملت مظلوم نیز از تشعشع ان همچنان به آینده!!!  آینده ای که در واقع وعده ی نصرت الهی را در پی دارد نگریسته وحتی با دستان خالی به مبارزه خود با رژیم تا دندان مسلح صهیونیستی ادامه داده و لحظه ای از پای ننشینند و عزت اسلامی و انسانی خویش را همچنان زنده نگه داشته و مرگ سرخ را بر زندگی ننگین(سیاه) و ذلت بار ترجیح دهند.
قابل توجه اینکه !  راه پیمایی امسال روز قدس بجهاتی متفاوت از سال‌های قبل برگزارمی ‌شد زیرا هر چند در طول سی و هفت سال گذشته مرتجعینی ازجهان اسلام هیچ عرق و اهمیتی (بجزتظاهر!) نسبت به سرنوشت ملت فلسطین معمول نداشته اما تا این حد و در ظاهر نیز دست در دست و در گردن رژیم صهیونستی نبوده اند!
لیکن امسال تشت رسوایی شان چنان از


بام افتاده که ساده‌ترین ملت های جهان نیزبه مزدوری شان برای رژیم صهیونیستی و دیگر اربابانشان پی برده اند. واین نشان می دهد  اگر انقلاب اسلامی وحمایت‌ های همه جانبه مردم ایران از آرمان ملت فلسطین و آزادی قدس شریف نبود تاکنون مابقی سرزمین فلسطین نیز با همکاری چنین مزدوران منطقه ای از آن ملت گرفته شده بود همین تعداد ساکنین فعلی نیز اخراج و برای همیشه نام فلسطین از جغرافیای جهان حذف شده بود!
در حالی که بواسطه این حمایت های بی دریغ نام فلسطین مجدداً احیا مقاومت و انتفاضه مردم ان آغاز و ادامه یافته و سازمان ملل متحد نیز مجبور به پذیرش (محدود) نام فلسطین بدون حق رای گردیده است.
با امید به پیروزی ملت فلسطین و آزادی قدس شریف و اتحادجهان اسلام برعلیه ستمگران عالم...

کرامت ا...بلوچی
اخرین جمعه از رمضان المبارک1438ه.ق.
کد مطلب: 4874
 


 
لارستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۶:۵۷:۲۲
جناب بلوچی این قبیل مطالب. سالهاست که. در مطبوعات. ورسانه های رسمی. دولتی نوشته. وبازگو. شده. ومیشود. وچیز تازه ای. نیست لطفا مطالبی بنویسید که. رنگ. وبوی منطقه ومسایل. ومشکلات حوزه. خودمان. تداعی. کند تا منشا خدمتی به. این دیار وخطه. نماید. با تشکر (3025)