معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جلسه کارگروه توسعه صادرات شهرستان :

زیرساخت لازم برای توسعه صادرات باید در شهرستان فراهم شود/ صادرات در شکوفایی اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۷
Share/Save/Bookmark
 
زیرساخت لازم برای توسعه صادرات باید در شهرستان فراهم شود/ صادرات در شکوفایی اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد
 

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: زیرساخت لازم برای توسعه صادرات باید در شهرستان فراهم شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛جلیل حسنی در جلسه کارگروه توسعه صادرات شهرستان  در سخنانی اظهار داشت: برای توسعه صادارت در شهرستان باید شاهد تسهیل امور و فرآیندهای لازم برای محقق شدن این مهم باشیم که در این زمینه مسئولان ذی‌ربط باید اقدامات لازم را انجام دهند.
 وی درباره راهکارهای افزایش صادارات در این شهرستان افزود: توسعه صادرات در هر منطقه ای سبب رونق اقتصادی و رفاهی آن جامعه می‌شود که مسئولان این شهرستان با توجه به ظرفیت‌های موجود باید به این مقوله توجه بیشتری کنند.
 فرماندار ویژه لارستان با اشاره به راهکارهای  مورد نظر برای افزایش و توسعه صادرات شهرستان، تاکید کرد: برای توسعه و افزایش صادرات شهرستان راهکارهای بسیاری از جمله راه اندازی هواپیمایی باربری کارگو، راه اندازی مرکز مبادلات کالا،برنامه ریزی جهت تسریع در امر صادرات کالا از طریق شناسایی پتانسیل های موجود شهرستان،حمایت از صادرکنندگان از طریق ایحاد اتحادیه صادرکنندگان ،ارائه تسهیلات مورد نیاز و غیره  وجود دارد و مسئولان می‌توانند از تجربیات صادرکنندگان منطقه در این زمینه نیز استفاده لازم را ببرند.
حسنی با بیان اینکه یکی از سیاست های کلان کشور تقویت حوزه صادرات است؛افزود: صادرات موجب رونق و رشد کشور می شود  و در شکوفایی اقتصاد کشور نیز نقش بسزایی دارد و در کل صادرات می تواند باعث رشد اقتصادی شود.
معاون استاندار فارس ادامه داد:البته برای تحقق این مهم بایستی زیرساخت های لازم برای صادرات در شهرستان  فراهم شود و برای این اقدام باید کارگروه توسعه صادرات در شهرستان بصورت مستمر جلسات را برگزار نماید و همه موارد را در نظر بگیرد تا سریعا محصولات و کالاها  به کشورهای مورد نظر بخصوص به قطر صادر شود.
حسنی تصریح کرد:با توجه به مشکلات پیش آمده در کشور قطر بایستی از این فرصت استفاده بهینه کرد و صادرات به این کشور بطور مستمر انجام گردد چرا که کشور قطر برای تامین مایحتاج غذایی خود از ایران طلب استمداد کرده  است .
وی با اشاره به اینکه شهرستان لارستان پایگاه مهمی  می تواند برای صادرات کالا باشد؛خاطر نشان کرد:اداراتی که متولی تولید در شهرستان هستند بایستی از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های لازم در بحث صادرات کالا استفاده کنند تا این مهم اجرایی گردد  و صادرات به تدریج پایدار و گستر ش پیدا کند و تقویت شود.
پیش از این نیز علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی و صولتی مدیر کل فرودگاه بین المللی آیت الله آیت اللهی لارستان هم در بحث توسعه صادرات  از شهرستان مطالبی را مطرح کردند.
در پایان هریک از اعضا جلسه  کار گروه توسعه صادرات شهرستان نیز به بیان نقطه نظرات و راهکارهای لازم در خصوص تقویت و گسترش صادرات در این منطقه پرداختند و تصمیماتی هم در این خصوص اتخاذ گردید.انتهای خبر/
 
کد مطلب: 4856