بازدید معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از ناحیه صنعتی حسن لری و پشته سنگر

جلیل حسنی: هدف دولت رفع مشکلات واحدها، افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
 


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان  گفت:هدف دولت رفع مشکلات واحدها، افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی به اتفاق علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی وامور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان و روسای ادارات صنعت،معدن و تجارت،امور مالیاتی،محیط زیست،شرکت شهرکهای صنعتی  و شبکه بهداشت و درمان شهرستان از چند واحد تولیدی در ناحیه صنعتی حسن لری و پشته سنگر بازدید کردند و در نشستی دو ساعته به بررسی مسایل و مشکلات این واحد های تولیدی پرداخته و تصمیماتی  در خصوص رفع مشکلات آنها اتخاذ گردید.
فرماندار ویژه لارستان در حاشیه این بازدید  بر تلاش برای رفع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی این شهرستان تأکید کرد.
حسنی هدف از این بازدیدها را مشاهده پیشرفتها و همچنین بررسی مسائل و مشکلات این واحدهای تولیدی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه در این بازدیدها مشکلات تولیدکنندگان به دقت بررسی میشود؛ افزود: در این بازدیدها راهکارهای توسعه صنعتی شهرستان و یا علل رکود یا توقف فعالیت واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکل و همچنین بررسی و پیگیری رفع موانع مربوط در دستور کار قرار میگیرد.
معاون استاندار فارس گفت: در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال، رفع موانع تولید و فعال‌سازی ظرفیت واحدهای تولیدی کوچک و متوسط، این بازدید ها بصورت مستمر انجام می شود.
فرماندار ویژه لارستان اظهار داشت: برای حل تأمین نقدینگی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های موجود استفاده خواهیم کرد.
 حسنی با بیان اینکه باید موانع تولید در هر یک از بخشها مورد بررسی قرار گیرد تصریح کرد:باید با توجه به بحث اشتغالزایی و رفع مشکلات ناشی از بیکاری بر حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام کنیم.
وی تاکید کرد:اگر واحدهاي توليدي، اراده، توان و دانش لازم براي توسعه را داشته باشند قطعا و به طور جد از سوي مسئولان مورد حمايت واقع خواهند شد.
در این بازدید همچنین  جمعی از تولید کنندگان و صنعت گران این شهرستان اهم مسایل و مشکلات و درخواست های خود را از جمله  بخشش جرائم مالیاتی و بانکی، تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، مشکلات مالیاتی وبیمه ای و هزینه های جانبی مطرح و خواستار پیگیری و رفع این موارد شدند.
گفتنی است معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از ظرفیت های این ناحیه صنعتی و چند واحد تولیدی از جمله کارخانه  تولید پایه برق جهاد تعاون،شرکت لبنیاتی قنبرزاده و شرکت پویا فولاد لارستان تولید تیرچه و خرپا بازدید کرد.
یاداور می شود که در ناحیه صنعتی حسن لری و پشته سنگر لارستان 9 واحد تولیدی و صنعتی فعال  با سرمایه گذاری 65 میلیارد ریال وجود دارد  و 20 واحد نیز در دست احداث و یا در شرف بهره برداری است.
اضافه می گردد که در 9 واحد تولیدی و صنعتی فعال  در ناحیه صنعتی حسن لری و پشته سنگر لارستان، بیش از 375 نفر بصورت مستقیم  و غیر مستقیم مشغول به کار و فعالیت هستند.انتهای خبر/
 
کد مطلب: 4850