۲

فرودگاه لارستان بر باند وعده مسئولان/ صادرات لارستان در بن بست

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
 
صحبت نو : داستان توسعه فرودگاه بین المللی لارستان از جمله پروژه هایی  است که همیشه با وعده و وعید و آمارهای مختلف در خصوص پیشرفت و توسعه همراه بوده این درحالیست که توسعه اقتصادی جنوب فارس به شدت وابسته به سیستم حمل و نقل هوایی است با این وجود تاریخ بازگشایی صادرات این فرودگاه همچنان در پرده ابهام قرار دارد.
به گزارش خبرنگار صحبت نو  از لارستان ،توسعه هر منطقه ای در گرو فراهم کردن زیرساخت های لازم می باشد، اگر چه جنوب استان از  پتانسیل های مورد نیاز  برخوردار است ولیکن فراهم شدن آنها در گرو مصوباتی می باشد که در بلاتکلیفی بسر می برند.
لارستان در تولید نزدیک به 100 هزار  تن محصولات باغی و زارعی  در امر توسعه خطوط هوایی  هیچ بهره ای نبرده است.

فعالیت پروازی فرودگاه بین المللی لارستان  روزانه دو پروازدر  مسیر خارجی و داخلی دارد.

 از دیگر مشکلات فرودگاه نداشتن صرافی است و کارگو  و ترمینال استاندارد مسافربری است
این مشکلات زمینه ای شد که بنا به ضرورت امر و اینکه فرودگاه لارستان تنها مرکز خدمات رسانی هوایی در جنوب فارس به کشورهای حاشیه خلیج فارس شود.

گلایه مندیهای مردم از وعده های مسئولان
 
محمد  یکی از کشاورزان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: تولید حدود 80 هزار  تن انواع محصولات و عدم توسعه خطوط ریلی و هوایی بزرگترین ضربه را بر گُرده کشاورزی جنوب وارد کرده است.
وی افزود:عدم فراهم شدن زمینه صادرات زخم عمیقی است بر گرده کشاورزان که همه ساله  خسارات زیادی را هنگام برداشت  متحمل می شوند.

 یکی از بازرگانان شهرستان لار گفت: اگر چه همواره بر اجرایی شدن و پیگیری پروژه های سفر  هیئت دولت و عدم تعریف پروژه جدید توسط مسئولان تاکید شده ولی کارگو فرودگاه لار که یکی از پروژه های سرنوشت ساز می باشد، همچنان بلاتکلیف است.
وی افزود: مسئولان برای افتتاح این پروژه دهها وعده داده اند ولی وعده های آنها عملی نشدند.
 

گفتنی است: کدام مصوبه و پروژه در اولویت توسعه می باشد، مگر نه پایانه صادراتی می تواند بازوی ضعیف کشاورزان را توانمند سازد یا اینکه باید باز هم منتظر روز از نو و روزی هم از نو بود.
کد مطلب: 4834
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۲۳:۵۴:۱۶
بنده هم بعنوان صادرکننده ميگويم صادرات بار از فرودگاه فقط حرفه و همش الکيه ،باز هم پيگيري سر خرمن (2940)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۰۲:۱۶:۳۹
پیشرفت فرودگاه مدیر بومی دلسوز و کارآمد میخواهد (2944)