۲

انتقاد امام جمعه لار از اداره دارائی لارستان

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
 
صحبت نو : حجت‌الاسلام سیدمختار موسوی در آئین عبادی سیاسی نخستین نمازجمعه ماه مبارک رمضان در مسجد جامع شهر لار با گرامی‌داشت 14 خردادماه سالروز رحلت جانگداز بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در سال 1368 و انتخاب امام خامنه‌ای به عنوان رهبر جامعه اسلامی، مهمترین خدمت امام خمینی (ره) به مردم عصر کنونی را استکبارستیزی، آگاه‌سازی، احیاء انگیزه فداکاری، جهاد و شهادت در راه خدا، خارج کردن اسلام از غربت، قوت و عزت بخشیدن به مسلمانان برشمرد.
این استاد حوزه و دانشگاه قیام 15 خرداد را نقطه عطفی در تاریخ کشور ایران به رهبری حضرت امام (ره) برای آغاز انقلاب اسلامی دانست و یادآور شد: مردم در این روز با روشنگری امام خمینی (ره) درباره تصویب انجمن‌های ایالتی و ولایتی در شهرهای مختلف از جمله تهران، ورامین، قم و شیراز، به نشانه اعتراض علیه نظام شاهنشاهی به خیابان‌ها آمدند.
وی با محکوم کردن حرکات جاهلانه گروه‌های داعش، القاعده و غیره که به نام اسلام چهره آن را مخدوش کرده‌اند، افزود: دین مبین اسلام آنقدر عظمت دارد که با لجن‌پراکنی‌های این گروه‌ها مکدر نمی‌شود و نمونه بارز آن گسترش جمعیت مسلمانان در دنیا به خصوص در کشورهای غربی و اروپایی با وجود تبلیغات منفی است.
امام‌جمعه لارستان با ابراز خرسندی از امنیت و آرامش کنونی در ایران اسلامی با وجود ناامنی‌ها، جنگ و خونریزی در اطراف آن، تصریح کرد: آنچه باعث نجات ایران از این فتنه‌ها شده، تدابیر رهبری و بصیرت مردم بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از مردم نیک‌اندیش لارستان خواست تا با شرکت در مراسم گلریزان به مناسبت ماه مبارک رمضان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد مشارکت کنند.
امام جمعه لارستان با تقاضا از مسؤولان برای آسیب‌شناسی جامع و دقیق برای جلوگیری از تکرار تخلفات در انتخابات آتی، تصریح کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب رأی مردم حق الناس است و مردم مسؤولان را امین خود می‌دانند و اینکه مردم ساعت‌ها برای رأی دادن حاضر شوند موجب دلسردی مردم می‌شود و به همین دلیل باید با کسانی که در انتخابات تخلفات عمدی داشته‌اند، از طرف مسئولان برخورد قاطع صورت بگیرد.
موسوی هدف از اقتصاد مقاومتی را توانمندی اقتصاد ملی و تسهیل در امورات فعالان این عرصه با تکیه بر پتانسیل‌های داخلی برشمرد و گفت: شنیده شده است یکی از کسبه که اداره دارائی لارستان مالیات سنگینی برای او وضع کرده بود به این تصمیم معترض شده، اما در پاسخ شنیده است این کار در راستای اقتصاد مقاومتی و خواست رهبری است!
وی با انتقاد از این موضع‌گیری ناصحیح، افزود: رهبری هیچگاه اقتصاد مقاومتی را بازیچه‌ای برای ناراحتی و تحت فشار قراردادن مردم ندانسته‌اند، بلکه افق اقتصاد مقاومتی تسهیل در کار مردم است و نباید برای سر باز زدن از کار ارباب رجوع، توپ را به زمین رهبری انداخت.
امام‌جمعه لارستان خطاب به مسؤولان با بیان اینکه نباید کاری کنیم که مردم مجبور به گناه شوند، اضافه کرد: برخی اوقات میزان مالیات وضع شده متناسب با درآمد کسب شده نیست و به همین دلیل مردم مجبور به ارائه آمارهای نادرست و خلاف‌گویی می‌شوند و به همین دلیل باید نواقص قانونی برطرف شود.
کد مطلب: 4831
 


 
ميلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۹:۳۹:۱۸
99درصد بحث نماز جمعه ي امروز بحث کشوري که هر روز تو اخبار مي شنويم و يک درصد بحث مشکلات لارستان
حالا تو جهرم 99درصد مشکلات جهرم و مردم ،و بعد کشور .بريد تو سايتهاي جهرم ببينيد (2926)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۲:۳۴:۲۲
چرا مطالب درج نمی کنی ترسو (2934)