۲

پاكسازي منطقه سر سبز قلعه اژدهاپيكر، به مناسبت روز جهاني زمين پاك

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۸
Share/Save/Bookmark
 
 
پاكسازي منطقه سبز كوه و قلعه اژدهاپيكر و بقعه مادر نادر شاه، به مناسبت روز جهاني زمين پاك

به گزارش صحبت نو : به همت انجمن دوستداران محيط زيست لارستان مراسم روز جهاني زمين پاك و پاكسازي منطقه سبز كوه و بناهاي تاريخي قلعه اژدها پيكر و بقعه مادر نادرشاه افشار در روز جمعه ١ ارديبهشت ٩٦ در لارستان برگزار شد.

عاليه سادات رفعت حقيقي دبير انجمن دوستداران محيط زيست لارستان با اعلام اين خبر افزود: روز زمين پاك مناسبت سالانه اي است كه با هدف افزايش آگاهي و تجليل از محيط زيست كره زمين نامگذاري شده است، روز جهاني زمين پاك هر ساله در ٢٣ آوريل مصادف با ٢ ارديبهشت در تمام دنيا برگزار مي شود و به همه يادآوري مي كند كه نبايد سياره خود را فراموش كنند.
وي ايجاد مسئوليت بين افراد را از دستاوردهاي مهم طرح روز زمين پاك دانست.
رفعت حقيقي تصريح كرد : با توجه به وجود آثار باستاني و تاريخي در شهرستان كهن لار منطقه سرسبز و گردشگري ، قلعه اژدهاپيكر و بقعه مادر نادر شاه را جهت پاكسازي انتخاب نمودند تا با اين فعاليت از هويت و شناسنامه زادگاه خود حفاظت كنند.
در پايان دبير انجمن به نمايندگي از تمامي اعضاي انجمن دوستداران محيط زيست لارستان از طبيعت دوستان خواست تا تصوير زيباي طبيعت و آثار باستاني را با رها كردن زباله خدشه دار ننمايند و هر شهروند حداقل مسئول طبيعتي به شعاع يك متر از خويش باشد تا شاهد طبيعتي عاري از هر نوع زباله  باشيم .

کد مطلب: 4698
 


 
محمددضا خوشه چین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۳:۱۱:۵۸
سلام و درود بر دوستداران محیط زیست (2799)
 
وارانوس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۰۹:۵۱:۵۸
زنده باد معرفت دوستداران محیط زیست.
بامید روزی که کیسه های مشکی رنگ خالی تر باشند. (2807)