۱
امام جمعه شهرلار:

انتقاد امام جمعه لار از شرایط ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
انتقاد امام جمعه لار از شرایط ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری
 
صحبت نو : امام جمعه لار با بیان اینکه شاهد ثبت نام افراد مختلف جهت انتخابات ریاست جمهوری در کشور هستیم گفت: باید شرایط ثبت نام در کشور به گونه ای باشد که هم شان جامعه اسلامی حفظ شود و هم اینکه موجب تمسخر و اعمال فشار دشمنان قرار نگیریم
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز لار با حضور مردم ایمانی و با سخنرانی حجت الاسلام موسوی خرم امام جمعه لار برگزار شد.  امام جمعه لار در خطبه های نماز در ابتدا به بیان نکاتی در خصوص مراسم  ایام ایام البیض و برگزاری اعتکاف بیان داشته و اظهار داشت: در منطقه  لارستان همسو با کشور جوانان و مردم خداجو در این مراسم شرکت داشته و  قریب به ۳۷۰۰ نفر از مردم لارستان در این برنامه شرکت کردند که طبق آمارها فقط حدود ۴۰۰ نفر در مسجد جامع در حال اعتکاف بودند که این مایه ی خوشحالی است. وی افزود: ما هر چه بتوانیم بنیان های معنوی جامعه خویش را تقویت کنیم، فرزندان نیز از آسیب های اجتماعی دور می شوند.
حجت الاسلام موسوی خرم  در ادامه  با بیان اینکه شاهد ثبت نام افراد جهت انتخابات ریاست جمهوری در کشور هستیم گفت: باید شرایط ثبت نام در کشور به گونه ای باشد که هم شان جامعه اسلامی حفظ شود و هم اینکه موجب تمسخر و اعمال فشار دشمنان قرار نگیریم.  وی افزود: ما شاهد حضور افرادی جهت ثبت نام بوده ایم که از لحاظ ظواهر و اهداف خود دارای شانی پایین بوده اند که این اتفاق باعث تمسخر جامعه اسلامی می شود و این اتفاق خوب نیست.
امام جمعه لار ادامه داد: برخی کشورها دارای قوانینی هستند که از این اتفاقات جلوگیری می کند. اتفاق بدتری که در این رابطه صورت میگیرد در مورد رد صلاحیت این افراد توسط شورای نگهبان است که باعث می شود شبکه های معاند ایران را یک کشور بدون دموکراسی قلمداد کنند. باید این نام نویسیها به گونه ای باشد که هم شان جامعه اسلامی حفظ شود و هم فشار دشمنان از جمهوری اسلامی دور گردد.
موسوی در خصوص انجام نهج البلاغه خوانی در مساجد نیز که اخیرا در لارستان مورد توجه قرار گرفته اظهار داشت: از مردم تشکر میکنم که این پیشنهاد را ارائه دادند که در مساجد لار در هر هفته یک شب شاهد نهج البلاغه خواندن باشیم و از خیرین نیز که برای این کار قدم گذاشتند و خرید و اهدای نهج البلاغه به مساجد را تقبل کردند تشکر میکنم. در هفته های گذشته شاهد انجام این اتفاق در برخی مساجد شهر لار بوده ایم که موجب خوشحالی است.
کد مطلب: 4684
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۲۰:۵۲:۲۷
بهتر به فکر مسائل و مشکلات شهر بپردازند (2792)