معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جمع زنان نمونه ادارات و فعالین اجتماعی و فرهنگی شهرستان :

زنان،پیشگام ایجاد یک جامعه اسلامی مملو از پویایی و نشاط هستند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
زنان،پیشگام ایجاد یک جامعه اسلامی مملو از پویایی و نشاط هستند
 


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت :زنان، پیشگام ایجاد یک جامعه اسلامی مملو از پویایی و نشاط هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛جلیل حسنی در جمع زنان نمونه ادارات و فعالین  اجتماعی و فرهنگی شهرستان که بمناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) وروز زن در محل سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد؛ افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی توجه به زنان و فعالیت های اجتماعی آنان که دارای ابعاد تعهدی و ارزشی است مورد حمایت علما ، مسئولین و همه اقشار جامعه بوده و هست، چرا که این نظام مقدس این بستر را فراهم کرده است که از توانمندی های اقتصادی و فکری زنان در ارائه خدمت به میهن استفاده شود و هم اینکه  بانوان پاکدامن ما نیز با استفاده از ارزشهای اعتقادی و دینی سعی کرده اند در دام شیطانی نظام لیبرال دموکرات غرب که زنان را در جهت استفاده ابزاری می خواهند، نیفتند.
فرماندار ویژه لارستان اظهار داشت:امیدواریم با استفاده از سیرة  حضرت فاطمه زهرا (س) که تمامی ابعاد زندگی ، رفتار ، عملکرد و گفتار ایشان الگوی همه ماست بتوانیم با استفاده از توان همه جانبه بانوان در فضای امروزی جامعه که بیش از نیمی از جمعیت ما را تشکیل می دهند و با توجه به اینکه زنان امروزی در مراکز اجتماعی، علمی، اقتصادی و در همه عرصه ها حضور فعال دارند،در راستای  رشد و توسعه کشور بکار گیریم.
حسنی اظهار اداشت: من همچنان احساسم بر این است که آن اعتماد به نفسی که جامعة زنان ما باید داشته باشند و آن خود باوری که بتوانند از حقوق اجتماعی خویش در جامعه دفاع کنند و با حفظ ارزشهای اسلامی سکان دار بسیاری از مسائل جامعه بشوند، ایجاد نشده است.
 وی ادامه داد: برای ایجاد این خودباوری و این اعتماد به نفس، لازم است که فکر خود را بارور سازیم و با این شکوفایی اندیشه  است که می توانیم اعتماد به نفس و اعتماد به خود را پرورش دهیم و با وجود اعتماد به نفس همه افراد جامعه است که اعتماد عمومی در جامعه ایجاد می شود واگر این اعتماد عمومی ایجاد شد اعتماد ملی در ادامه آن تحقق خواهد یافت وبی تردید همه می دانیم که اعتماد ملی در هر کشور پشتوانه اقتدار ملی است.
فرماندار ویژه لارستان بیان کرد: انتظارم این است که بتوانیم نقش تربیتی ،اجتماعی ، سیاسی و کارآمدی همه جانبه ی زنان، که مورد نظر حضرت امام(ره) و تأکید مقام معظم رهبری است جامه عمل بپوشانیم و برای اینکه بتوانیم در تمامی عرصه ها نقش آفرین و تأثیر گذار باشیم باید این شکوفایی و توانمندی فکری و اعتماد به خود را در وجود خویش شکوفا  کنیم تا با این خودباوری فکری بتوانیم زمینه حضور همه جانبه البته با حفظ ارزشهای اسلامی را فراهم کنیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: بانوان در جامعه اسلامی نه تنها همپای مردان ، بلکه زمانی که مادر می شوند با تربیت فرزند، اولین نقش محوری  درجامعه را بر عهده می گیرند،بنابراین در این مورد جلوتر از مردان هستند ،چون طفلی که می خواهد آینده جامعه را بسازد از همان دوران کودکی،این مادر است که او را تربیت می کند،لذا اگر مادران ما فردی معتقد در جامعه، فردی آشنا به احوال اجتماعی، علمی و ارزشی و اعتقادات دینی و دوراندیش باشند یقیناً فرزندی که بزرگ می شود فرزندی است که باعث افتخار خانواده و جامعه خواهد شد.
معاون استاندار فارس با بیان اینکه مردان بزرگی که ما داشته ایم هم از دامان زنان نیکی رشد کرده و شکوفا شده اند؛خاطرنشان کرد: زنان نه تنها در کنار مردان و نه همپای مردان بلکه پیش گام یک جامعه اسلامی مملو از پویایی و نشاط، مملو از هنجارهای اسلامی و ارزشهای ملی و دینی و منوط به رفتار و عملکرد این زنان بوده و خواهد بود.
 وی ضمن تقدیر و تشکر از بانوان فعال و ارزنده و منتخب دستگاه های اداری و فعالان اجتماعی و فرهنگی شهرستان اظهار داشت:بانوان لارستانی در عرصه های مختلف می درخشند و نمونه عینی آن قهرمانی تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان هست که افتخار استان و کشور شدند و باید به چنین دخترانی که در دامان مادران نجیب و پدران فداکار پرورش می یابند افتخار کرده و لارستان از این نظر شاخص است.
حسنی در پایان با توجه به نزدیک بودن دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره و تصریح کرد: بانوان شهرستان لارستان بایستی مانند همیشه در صحنه باشند و بی‌شک در انتخابات دوشادوشِ دیگر اقشار مختلف جامعه حضوری چشمگیر خواهند داشت.
در این مراسم همچنین مسعود راسخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان، محمد فیاض پور معاون اداره کل و مدیریت آموز ش و پرورش لارستان ،  سیده زهرا موسوی همسر مکرمه  مرحوم حضرت آیت الله موسوی لاری و جمعی از بانوان ادارات و فعالین فرهنگی و اجتماعی شهرستان نیز حضور داشتند.
سخنرانی معاون اداره کل و مدیریت آموز ش و پرورش لارستان ، منیره جهان بین و صغری وثوقی، قرائت شعر و مقاله توسط ناظره بیغرض و محبوبه وحیدیان و پخش کلیپ  از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 در پایان از بانوان نمونه ادارات شهرستان و تنی چند از بانوان فعال اجتماعی و فرهنگی شهرستان با لوح سپاس تجلیل شد.انتهای خبر/
 
 
 
 
کد مطلب: 4624