۹
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان:

عدم اجرای پرواز عتبات از لارستان به دلیل نبود تضمین زائر است

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان گفت: مجوز پرواز عتبات صادر شده اما شرطی مبنی بر تضمین مسافر برای مدت یک سال جهت این پرواز توسط آژانس‌های زیارتی- مسافرتی تعیین شده که این تضمین صورت نگرفته است.
 
به گزارش صحبت نو  و بهنقل از  خبرگزاری تسنیم ، امین‌الله صولتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در هر هفته 30 پرواز داخلی و خارجی به صورت رفت و برگشت در مسیرهای تهران، دبی، کویت و شارجه و دوحه صورت می‌گیرد اظهار داشت: در ارزیابی‌های صورت گرفته رتبه پروازهای خارجی فرودگاه لارستان بسیار خوب است.
وی با بیان اینکه برای برقراری پرواز در بعضی مسیرهای داخلی سعی بر آن است از هواپیماهای کوچکتر بهره‌گیری شود، افزود: این اتفاق برای مسیر کیش – لار - کیش توسط هواپیمای شرکت نفت افتاده بود اما در آخرین لحظات چارترکننده از این کار انصراف داد.
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان با اشاره به رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی برای ایجاد مسیرهای جدید پروازی تصریح کرد: اغلب پروازهایی که در لار اتفاق می‌افتد به صورت دو مسیر است مثلا پرواز تهران - لار -کویت که برای افزایش مسیرها سعی بر این است که در کنار یک مسیر خارجی یکی از مسیرهای داخلی مورد تقاضای منطقه مثل تهران - مشهد مقدس – کیش و شیراز  پیشنهاد شود.
وی به سیاست شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر افزایش تعداد ایرلاین‌های فعال در یک فرودگاه اشاره کرد و گفت: هیچ مشکلی برای این کار وجود ندارد و ما نیز با شرکت‌هایی مانند کیش ایر، شرکت نفت، قشم ایر و آسمان وارد مذاکره شدیم و آنها نیز قول دادند که پس از بررسی‌های مربوطه مسیرهایی را به لارستان اختصاص دهند.
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود اخذ مجوز انجام پروازهای عتبات از فرودگاه لارستان توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هنوز این مهم تحقق نیافته است، گفت: مجوز این پرواز صادر شده اما شرطی مبنی بر تضمین مسافر برای مدت یک سال جهت این پرواز توسط آژانس‌های زیارتی- مسافرتی تعیین شده که این تضمین صورت نگرفته است.
صولتی بیان کرد: در صورتی که تضمین زائر صورت گیرد این اتفاق رخ می‌دهد و این مسئله از نظر فرهنگی و اعتقادی مهم است اما باید مشکلات و موانع را حل کرد که از این بابت ما هم پیگیری‌های خود را انجام می‌دهیم. 
وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره افزایش چشمگیر قیمت پرواز مسیر تهران - لار و اعتراض عمومی نسبت به این قضیه گفت: پس از شنیدن این خبر نسبت به آن پیگیری‌هایی انجام و از آنجا که در هواپیمای مسیر تهران چند نوع سرویس وجود دارد و بخشی نیز به عنوان «بیزینس کلاس» قرار داده‌اند، احتمال دارد فردی که بالای 400 هزارتومان هزینه کرده است به دلیل خرید قسمت درجه یک بوده است.
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان با بیان اینکه هزینه بلیط‌ها به صورت شناور می‌تواند تغییر کند و با نزدیک شدن به زمان پرواز قیمت نیز به نسبت تغییر می‌کند، بیان کرد: با این حال برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیط‌ها در مسیرهای داخلی نداریم.
کد مطلب: 4622
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۲۰:۵۶:۱۳
راه بنداز مسافر هم جور می شود (2710)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۰۶:۲۷:۱۱
راه بینداز مسافر جور میشه (2712)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۱۳:۲۵:۱۲
مشکل از مدیریت ضعیف شماست جناب مهندس صولتی اگه شما مدیر قدری بودی حتما پرواز عتبات راه میافتاد (2713)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۲۰:۴۱:۴۱
راه بنداز زائر هم درست میشه (2715)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۲۰:۴۲:۳۶
چرا نوشته قبلی درج نشده (2716)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۷ ۲۰:۴۶:۳۲
نبود زائر بهانه است (2718)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۵:۳۹:۴۶
اگر مهندس انصاری فرد بود اینوقت چند پرواز رفته بود (2726)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۰:۲۳:۲۱
مديريت کل فرودگاه برويد بدنبال رقابتي شدن پروازها ،وقتي تعداد پروازها به يک منطقه افزايش پيدا کنه بالتبع قيمتها کاهش پيدا ميکنه (2744)
 
مرتضي
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۰:۲۴:۴۱
اي جانم به قربانت بايد شما مديرکل فرودگاه لامرد بودي ،که وقتي اين حرفها رو ميزدي ديگه ميز و صندلي واست نميموند (2745)