معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان خبر داد:

آمادگی شهرستان لارستان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۱
Share/Save/Bookmark
 
آمادگی شهرستان لارستان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی
 


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: شهرستان بزرگ لارستان آماده پذیرایی واستقبال از مهمانان نوروزی است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛جلیل حسنی در سخنانی خاطر نشان کرد:براساس دستورالعمل هیات دولت در تشکیل ستاد ساماندهی و ارتقاء خدمات ویژه نوروزی ، فرمانداری ویژه لارستان نیز جلسات ستاد ساماندهی خدمات سفرهای دائمی شهرستان را  بصورت 15 روز یکبار و با حضور کلیه اعضا ستاد و کمیته های 10 گانه زیر مجموعه تشکیل داد.
فرماندار ویژه لارستان گفت: با توجه به شرح وظایف ابلاغی به کمیته ها ،دستگاهای اجرایی مکلف به اتخاذ تمهیدات لازم جهت بسط ، توسعه گردشگری ، ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران در حوزه لارستان بزرگ و همچنین مدیریت یکپارچه ،سیاست گذاری،برنامه ریزی،ساماندهی و نظارت بر انجام فعالیت های سفر گردیدند.
وی با بیان اینکه اقداماتی در جهت رفاه حال مسافران و گردشگران و در راستای تامین محل های اسکان ،کمپ های انتظامی ،امدادی و خدماتی در ورودی شهرها صورت پذیرفته است ؛افزود:در این خصوص در لارستان 34 مدرسه ، 8 سالن ورزشی در موقع بارندگی،12 پارک و بوستان و غیره بمنظور اسکان مسافرین در نظر گرفته شده است.
فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: در این ایام همچنین برنامه های فرهنگی از جمله برپایی نمایشگاه صنایع دستی؛نمایشگاه عکس،برپایی جنگ شادی ،اجرای برنامه موسیقی و تاترهای خیابانی،اجرای برنامه نقاشی همگانی،غبار روبی گلزار شهدا ، برگزای  مراسم سال تحویل در گلزار شهدا،امامزاده ها، اجرای برنامه های شاد و فرهنگی و هنری در باغ نشاط،برپایی جشن استقبال از بهار در سطح شهرستان انجام می گردد.
وی اظهار داشت: ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان لارستان، همچنین پایگاه امداد و  نجات در چهار برکه،پایگاه کوهستانی  در کوه شب،17 پایگاه امدادی اورژانس و پایگاه امداد هوایی توسط یک بالگرد از طریق اورژانس هوایی لارستان هم پیش بینی کرده است و تمامی بیمارستانها ، درمانگاهها و مراکز درمانی ، بهداشتی و اورژانس های دهکویه،هرمود مهرخویی و بریز و در مرکز شهر و بخش های منطقه هم در آمادگی کامل به سر می برند.
معاون استاندار فارس  بیان کرد:علاوه بر اینکه ماشین آلات آتشنشانی در کمپ ورودی جویم،محور لطیفی و شهر خور هم مستقر می باشند، یک پایگاه امداد خودرویی دیگر هم جهت کمک به مسافران عزیز اسقرار می یابد.
حسنی تاکید کرد: در این مدت همچنین بروشورهای با موضوع معرفی شهرستان نیز به چاب رسیده است که به مهمانان تقدیم می گردد و  بنرهای راهنمای مسافرین، همراه با شماره تلفن های ضروری نیز در سطح شهرستان نصب گردیده است.
فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد:شهرستان لارستان یکی از شهرهایی است که دارای جاذبه‌های دیدنی، طبیعی و گردشگری بسیاری بوده و این شهرستان در ایام نوروز پذیرای گردشگران بسیاری است.
وی ادامه داد:با توجه به وجود جاذبه‌های دیدنی و  تاریخی در این شهرستان و قرار گرفتن در مسیر اصلی بنادر و جزایر توریستی و تجاری جنوب و غیره سبب شده  که در ایام نوروز مسافران بسیاری از اقصی نقاط کشور به این شهرستان سفر کنند.
حسنی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد:در این راستا ستادهای بخشی نیز به ریاست بخشداران تابعه نیز فعال     می باشد.انتهای خبر/
کد مطلب: 4617