معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در همایش تجلیل از فعالان فرهنگی مساجد:

نباید فرهنگ ، اعتقادات و ارزشهای ما سیاست زده شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۰
Share/Save/Bookmark
 
نباید فرهنگ ، اعتقادات و ارزشهای ما سیاست زده شود
 

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت:نباید بگذاریم فرهنگ ، اعتقادات و ارزشهای ما سیاست زده شود و بجای اینکه فرهنگ سیاست زده شود باید سیاست ها را فرهنگی کنیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛جلیل حسنی در همایش تجلیل از فعالان فرهنگی مساجد اظهار داشت : کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در کمک به تقویت فعالیت های مذهبی ، عقیدتی و فرهنگی  جوانان و نوجوانان در سطح مساجد شهرستان ایفا می کنند.
فرماندار ویژه لارستان افزود: این کانون ها یکی از راه های مطلوب برای جذب بیشتر آحاد مردم و به خصوص جوانان و نوجوانان به سوی فعالیت های حول محور مسجد، می باشند.
وی با اشاره به اهمیت و نقش کانون های فرهنگی و هنری مساجد در ترویج فرهنگ دینی و معنوی در سطح جامعه اسلامی، اظهار کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی و قرانی توسط کانون های فرهنگی و هنری مساجد باید تقویت، تا بتوان با تهاجم سازمان یافته دشمن مقابله شود.
حسنی گفت:فعالیت های فرهنگی و هنری  توسط کانونهای مساجد نقش مهمی در جامعه دینی ما دارد و بحمدالله این نقش در منطقه لارستان پر رنگ است و نمونه عینی آن برگزاری جشنواره سرود رضوی کشوری در روستای کورده در دهه فجر امسال بود.
وی افزود: نقش فرهنگ  بصورت تطبیقی در هر یک از ابعاد اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی  جامعه تاثیردارد و امروز شاهد اﻫﻤﯿﺖ ﯾﺎﻓﺘﻦ ﺑﯿﺶ از ﭘﯿﺶ ﻧﻘﺶ ﻓﺮﻫﻨﮓ در زﻧﺪﮔﯽ اﻧﺴﺎﻧﻬﺎ و در ﻋﻠﻮم اﻧﺴﺎﻧﯽ و اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ هستیم  و در کل ﻓﺮﻫﻨﮓ در ﺗﻮﺳﻌﻪ اﻗﺘﺼﺎدي، اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ و ﺳﯿﺎﺳﯽ نقش بسزایی دارد.
حسنی خطاب به مسئولین کانونهای فرهنگی هنری مساجد،تصریح کرد:کانونهای فرهنگی هنری مساجد را به موضوعات  و یا گروه خاصی منحصر نکنید،چرا که این کانونها  باید برای همه جوانان و نوجوانان با هر گرایش سیاسی برنامه فرهنگی داشته تا بازخوردش خوب باشد و بتواند در تمامی ابعاد اجتماعی، جامعه را به پیش ببرد .
فرماندار ویژه لارستان خاطر نشان کرد:فعالیت های ما در بعد از انقلاب در کشور مبتنی بر فرهنگ غنی اسلامی و قرانی بوده است و ما نیز در تداوم این مهم نباید بگذاریم فرهنگ ، اعتقادات و ارزشهای ما سیاست زده شود و بجای اینکه فرهنگ سیاست زده شود باید سیاست ها را فرهنگی کنیم.
معاون استاندار فارس تصریح کرد:ما اگر می خواهیم کشور اقتدار خودش را در عرصه های مختلف جهانی و بین المللی حفظ کند و روز به روز به پیشرفت های مهم نائل آید بایستی حضور مردم در عرصه های مختلف بخصوص در صحنه انتخابات چشمگیر باشد،لذا کانونهای مساجد بایستی مشارکت خوب مردم را در پای صندوق های رای گسترش دهند.
وی با بیان اینکه یکی از اهرم های اساسی و پشتوانه اصلی اقتدار ملی و بین المللی انتخابات است،افزود:همه ما بایستی زمینه حضور پر شور مردم که مورد تاکید مفقام معظم رهبری نیز هست را فراهم نماییم  و در این خصوص نباسیتی فعالیت های سیاسی ما تحت تاثیر مسائل جناحی،سلیقه ای ،گروهی و حزبی قرار بگیرد بلکه باید این سیاست ها را با مشارکت خودمان در چارچوب فرهنگی که نشات گرفته از دین مبین اسلام هست، طراحی کنیم .
حسنی ادامه داد: حضور پر شور مردم در انتخابات دشمن را ناامید می کند لذا همه تلاش ما باید این باشد که ماندگاری انقلاب را حفظ کنیم و تداوم دین مبین اسلام را شاهد باشیم و این مهم فعالیت های کانونهای مساجد را مضاعف می کند.
نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان با تاکید  بر ضرورت شرکت حداکثری مردم در انتخابات افزود: مردم بارها با حضور حماسی در انتخابات توطئه‌های دشمنان را نقش برآب‌کرده‌اند و انتظار داریم این انتخابات پیش رو نیز همین‌گونه عمل کنند.
گفتنی است در این همایش همچنین دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان،خنج و گراش،دکتر مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس،سید علی اصغر رفعت حقیقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ،حجت اخوت رییس کانونهای فرهنگی مساجد لارستان ،جمعی از مسئولین ادارات روحانیون،معتمدین ، خیرین و فعالان فرهنگی عرصه مساجد شهرستان نیز حضور داشتند.
اضافه می گردد که در پایان از 18 نفر از فعالان فرهنگی عرصه مساجد شهرستان لارستان با لوح سپاس و هدایایی تجلیل بعمل آمد. انتهای خبر/
 
 
کد مطلب: 4615