معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جمع اعضا ء اجرایی برگزاری انتخابات شهرستان:

فرماندار لار: ما به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی، باشکوه و عزت‌آفرین هستیم

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۴
Share/Save/Bookmark
 
فرماندار لار: ما به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی، باشکوه و عزت‌آفرین هستیم
 


صحبت نو :معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: ما به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی، باشکوه و عزت‌آفرین هستیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان،جلیل حسنی  در جمع اعضا ء اجرایی برگزاری انتخابات شهرستان اظهار داشت: دوازدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، باید همچون دوره های گذشته سالم، صحیح، در کمال آرامش و امنیت، با مشارکت حداکثری توأم با عدالت و شفافیت برگزار شود.
وی افزود: یکی از ارکان مهم انتخابات را حضور حداکثری مردم دانست و گفت: باید زمینه را برای برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمند و با حضور حداکثری مردم فراهم کنیم.
حسنی اظهار داشت: نمی خواهیم بگوییم مردم چه کسی را باید انتخاب کنند ، بلکه ما به عنوان مجریان قانون باید زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم نماییم.
وی نقش تبلیغات محیطی در تحقق حضور حداکثری مردم در انتخابات را مهم دانست و افزود: اطلاع رسانی نقش حائز اهمیتی در امر انتخابات دارد و همه باید تلاش کنند تا این موضوع در ایام انتخابات به نحو مطلوبی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی دقیق و صحیح در روز انتخابات از وظایف اعضا ء اجرایی برگزاری انتخابات شهرستان می باشد ؛ افزود: با کمک دست اندرکاران ورسانه ها باید زمینه انتخاباتی پرشور و با نشاط در شهرستان فراهم شود تا انتخابات در مسیر قانون به خوبی برگزار و آراء مردم در فضایی آرام به صندوق ها ریخته شود.
حسنی به مسئولین ادارات و پرسنل فرمانداری هشدار داد تا مراقب باشند که خدای نا کرده  از موقعیت خود در تبلیغ و یا پشتیبانی از کاندیدای خاصی استفاده نکنند، که طبق قانون جرم است و ما نیز اگر مشاهده کنیم و ثابت شود بشدت برخورد خواهیم کرد.
فرماندار ویژه لارستان گفت: هدف دولت برگزاری انتخاباتی سالم، شفاف، رقابتی و پرشکوه با رعایت اصل بیطرفی و حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رای بوده و تمامی بخشداران ، دهیاران و اعضا ء اجرایی برگزاری انتخابات شهرستان حق تبلیغ به نفع یا علیه کاندایدای خاصی را ندارند.
وی رعایت اصل بی طرفی در برگزاری انتخابات را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: تکیه به اصول قانونی و جدیت در اجرای قانون بایستی در همه ی مراحل برگزاری انتخابات مورد توجه قرار بگیرد.
معاون استاندار فارس تصریح کرد:دستگاه های دولتی در فراهم ساختن زیرساخت های برگزاری انتخابات مشارکت کنند و بایستی در این خصوص زیرساخت های فناوری  در راستای برگزاری ستاد انتخابات شهرستان نیز به روز و مجهز باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: اعضا ء اجرایی برگزاری انتخابات شهرستان و پرسنل فرمانداری می بایست بنا به ضرورت، ضمن  تشکیل جلسات مستمر ،مستند سازی اقدامات آن ها و اطلاع رسانی را در دستور کار خود قرار دهند.
فرماندار ویژه لارستان با اشاره به این‌که ما به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم، قانونی، باشکوه و عزت‌آفرین هستیم؛ گفت: ما نباید اجازه دهیم حتی یک رأی جابجا شود، و یا تخلفی صورت پذیرد و حق کسی ضایع شود.چرا که ما برگزار کننده انتخابات و مجری تامین امنیت انتخابات هستیم و نباید بگذاریم حتی یک رای در انتخابات جابجا شود.
پیش از این نیزمسعود راسخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان هم با تاکید براینکه بخشداران و اعضا ء اجرایی برگزاری انتخابات شهرستان با رصد فضای مجازی و نشست‌های  تخصصی بایستی  امنیت انتخابات را تامین کنند، یادآور شد: سخنرانی‌‌های انتخاباتی در هر منطقه و شهر باید برابر دستورالعمل های مربوطه ارسالی از استانداری صورت گیرد و هرگونه مطلب در فضای مجازی نیز باید رصد و به فرمانداری منعکس گردد.
علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان نیز در خصوص  چگونگی فراهم نمودن زیرساخت های لازم  در امر برگزاری انتخابات مطالبی را بیان کرد.انتهای خبر/
 
 
کد مطلب: 4612