نشست هم‌اندیشی جمعی از بانوان فعال اجتماعی شهرستان با معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان/

جلیل حسنی: بانوان با اعتماد به نفس بیشتر، آمادگی پذیرش مسوولیت های بیشتر را داشته باشند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۶
Share/Save/Bookmark
 
جلیل حسنی: بانوان با اعتماد به نفس بیشتر، آمادگی پذیرش مسوولیت های بیشتر را داشته باشند
 
 


جمعی از بانوان فعال در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرلار با معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و معاون سیاسی امنیتی فرمانداری این شهرستان دیدار و گفتگو نمودند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، در این نشست بانوان فعال در حوزه‌های مختلف نخست ، از مشکلات شهری مانند نبود پارک بانوان، اشتغال زنان،ایجاد بازارچه های ادواری برای زنان کارافرین،راه اندازی کمپین بانوان،کمبود سالن ورزشی،اهمیت دادن به زنان در مدیریت شهری،توجه به زنان بی سرپرست و بد سرپرست،راه اندازی مجدد کانون فرهنگی بانوان و دیگر موضوعات اجتماعی و فرهنگی سخن گفتند و سپس به تشریح برنامه‌های خود در رابطه با اجرای برنامه های هفته زن پرداختند.
فرماندار ویژه لارستان نیز پس از شنیدن مسائل و مشکلات مطرح شده توسط بانوان به اقدامات صورت گرفته در رفع برخی از این مشکلات اشاره کرد و گفت: مشكلات  مطروحه در حوزه بانوان برازنده اين شهرستان نيست و انشاالله با نهادينه كردن ظرفيت‌ها و ايجاد زيرساخت‌هاي لازم و هم افزايي بيشتر شاهد افق روشني براي فعالان اجتماعی خاص بانوان اين شهرستان باشيم.
جلیل حسنی ظرفيت‌هاي فرهنگي در اين شهرستان را فراوان برشمرد و بیان داشت: استعدادهاي درخشان بانوان شهرستان لارستان با نبود امكانات لازم به ثمرنشسته است، که مثال عینی آن قهرمانی تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان در لیگ برتر کشوری و فعالیت چشمگیر مرکز مشارکت زنان نیکوکار در سطح شهرستان می باشد.
 وی بر لزوم و پيگيري تشكيل هسته مرکزی کمیسیون بانوان فعال شهرستان تاكيد كرد و گفت: ايجاد چنين فضايي سبب ارتباط مستمر با نخبگان و هم افزايي بيشتر در جهت استفاده از ظرفيت‌ها مي شود.
فرماندار ویژه لارستان ادامه داد:مهمترین و اصلی ترین مطالبه بانوان از مسئولین استفاده از بانوان توانمند در پست های مدیریتی شهرستان است که در این خصوص لازم است زنان برای تحقق مطالباتشان اعتماد به نفس خود را تقویت کنند.همچنین نیاز است که بانوان با اعتماد به نفس بیشتر، آمادگی پذیرش مسوولیت های بیشتر را داشته باشند .
حسنی در ادامه با توجه به نزدیک بودن دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا اشاره کرد و تصریح کرد: بانوان شهرستان لارستان بایستی مانند همیشه در صحنه باشند و بی‌شک در انتخابات  دوشادوشِ دیگر اقشار مختلف جامعه حضوری چشمگیر خواهند داشت.   
نماینده عالی دولت در شهرستان تلاش برای حضور پررنگ بانوان در انتخابات آینده شورا های اسلامی را خواستار شد و اظهار داشت: خانم ها در انجام کارها  فعال  هستند و حضور آنها در شوراهای اسلامی و مدیریت شهری برآیند خوبی  برای شهرستان خواهد داشت.
معاون استاندار فارس در پایان ، بانوان شهرستان را به پرداختن اجرای برنامه های هفته زن ترغیب کرد و افزود :از بانوان فعال فرهنگی و اجتماعی شهرستان انتظار داریم که به صورت منسجم و متشکل به این فعالیت ها بپردازند و با برنامه ریزی برای هفته گرامیداشت زن به هر چه ، پربارتر و شاداب تر شدن خود و زنان جامعه کمک کنند تا این شادابی توسط آنان در محیط خانواده هم ترویج شود.
گفتنی است مسعود راسخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان هم  در این نشست به ایراد سخن پرداخت.
نشست مسئولین و بانوان،برگزاری جشن میلاد حضرت زهرا(س)،نیم بها شدن سینما،در اختیار قرار دادن سالن ورزشی رزمیوش و باشگاه بدنسازی اکسیژن  به بانوان، اختصاص یک روزاستخر عطایی برای زنان بصورت رایگان،برگزاری شب شعر،اجرای موسیقی و تاتر،برپایی ایستگاه صلواتی و غیره از اهم  برنامه های  فرهنگی، ورزشی و هنری هفته بزرگداشت مقام والای زن در سطح شهرستان بود.انتهای خبر/
 
کد مطلب: 4610