معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در دیدار مدیر عامل شرکت سولک از کشور چک:

حمایت از سرمایه‎گذاری داخلی و خارجی باید در لارستان قوت گیرد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
حمایت از سرمایه‎گذاری داخلی و خارجی باید در لارستان قوت گیرد
 


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر اینکه حمایت از سرمايهگذاری داخلی و خارجی باید قوت گیرد، گفت: سرمایهگذاران داخلی و خارجی برای منطقه لارستان بزرگ مزایای بالایی دارند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛جلیل حسنی در دیدار آقای زدنک سوبوتکا مدیر عامل شرکت سولک از کشور چک در زمینه سرمایهگذاری خارجی در شهرستان، اظهار کرد: ورود هر سرمایهگذار در کنار افزایش تولید، اشتغالزایی، افزایش صادرات و هر مزایای دیگر، انتقال تکنولوژی را به دنبال دارد.
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد:لارستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فوق العاده ای است و زمینه برای سرمایه گذاری در آن فراهم است واین یک موقعیت ویژه ای برای شهرستان محسوب می شودو این مزیت ها امکان توسعه اقتصادی و عمرانی  را بالاخص در حوزه انرژی های نو ماننده برق خورشیدی وغیره را فراهم می کند.
حسنی اظهار داشت:مجموعه شهرستان از هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی حمایت می کند و در این راستا مدیران دستگاه های اجرایی  نیز بطور کامل موظف به پیگیری مستقیم و سریع امورات  مرتبط با سرمایه گذاری می باشند.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران داخلی وخارجی لارستان را  منطقه خوبی برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند؛خاطر نشان ساخت:امیدواریم هر چه سریعتر پروژه نیروگاه برق خورشیدی در لارستان اجرایی گردد که قطعا نتیجه خوبی برای مردم و سرمایه گذاران این طرح در بر خواهد داشت.
معاون استاندار فارس بار دیگر بر همکاری همه جانبه دستگاهای اجرایی در پیگیری هر چه سریعتر این پروژه خواستار شد.
آقای زدنک سوبوتکا مدیر عامل شرکت سولک از کشور چک هم  در سخنانی گفت:منطقه لارستان قابلیت سرمایه گذاری های فراوان در زمینه های مختلف من جمله تولید برق خورشیدی را دارد، لذا ما دو نیروگاه 10 مگاواتی در بنارویه و 25 مگاواتی در جویم را با ارزش سرمایه گذاری 50 میلیون دلار در دست اقدام داریم و فعلا در حال  اخذ مجوز واگذاری زمین مورد نظر هستیم و به محض نهایی شدن آن به زودی کلنگ زنی و ساخت این پروژه با حضور مدیران کل استانی و شهرستانی  آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد:البته در این خصوص بسیار مهم است که همکاری کلیه دستگاههای اجرایی و مردم در این امر وجود داشته باشد، بالاخص مشارکت مردمی در اجرای این طرح و استفاده از ظرفیت مردم منطقه در اولویت برنامه های شرکت         می باشد.
 مدیر عامل شرکت سولک از کشور چک تصریح کرد:این پروژه در ابتدا بصورت پایلوت 4 مگاواتی اجرا و با انعقاد قرار داد با شرکاء و سرمایه گذاران اروپایی عملیاتی خواهد شد و امیدورایم با توسعه گسترده پروژه های در دست اجرا منطقه لارستان به عنوان  هاب انرژی خورشیدی در ایران  مطرح گردد.
وی با بیان اینکه  از مسئولین اجرایی شهرستان واستان رضایت نسبی در پروژه وجود دارد؛ افزود: لارستان نسبت به استان موازی که اجرای چنین پروژه های مشابهی را در حال پیگیری دارد، بسیار جلوتر است.
اضافه می گردد که  مهندس حامد منصوری مدیر شرکت نیرو چکاوک راگا و نیرو کادوس پویا هم در خصوص اجرای این پروژه مطالبی را بیان کرد و گفت:ما با همکاری شرکت خارجی سولک از کشور چک در خصوص  راه اندازی نیروگاه 10 و 25 مگاواتی لارستان پس از مراحل قانونی و اخذ مجوز زمین مورد نظر اقدام خواهیم کرد.
در این دیدار همچنین علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان،حمید رضا اسدی از دفتر نماینده مردم لارستان،خنج و گراش و روسای ادارات منابع طبیعی،امور آب و شرکت توزیع برق لارستان نیز به ایراد نقطه نظرات خود در تسریع طرح مذکور پرداختند.انتهای خبر/
 
کد مطلب: 4603