معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در دومین همایش لارستانی های مقیم استان هرمزگان:

لارستانیهای مقیم خارج و دیگر استانها و شهرستانهای کشور زادگاه خود را فراموش نکنند/

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۶
Share/Save/Bookmark
 
محسن حجنی مدیر روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان
 

صحبت نو : آمادگی تمامی ادارات شهرستان برای امر سرمایه گذاری در منطقه لارستان
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: لارستانیهای مقیم خارج و دیگر استانها و شهرستانهای کشور زادگاه خود را فراموش نکنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در دومین همایش لارستان های مقیم استان هرمزگان در سخنانی اظهار داشت: مردم لارستان مردمی با فرهنگ غنی،نیکوکار،نوع دوست، با نجابت و دارای غنای فرهنگی بسیار بالایی هستند،که هم سابقه دیرینه ای از نظر تاریخی در بحث مبارزه با استکبار، استقلال طلبی دارند  و هم در توسعه منطقه  خود نقش مهمی را ایفا مینمایند.همچنین از نظر فرهنگی و اعتقادی نیز شهره عام و خاص هستند و در کل مردمی نمونه  هستند.
وی ادامه داد:اگر بحث توانمندی اقتصادی در لارستان ایجاد می شود این توانمندی اقتصادی ریشه در غنای فرهنگی و اعتقادات دینی مردم این دیار دارد.چرا که در هر بعدی از ویژگی ها و شاخص های این مردم دست بگذاریم مملو از عزت و سرآمدی و افتخار هستند.
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: در شهرستانی که در کنار 158 بانک و مؤسسه مالی، بیش از 268 مسجد و حسینیه وجود دارد، طبیعی است که در دل آن  مردمانی نیکوکار، تأثیرگذار، مشارکت جو و بزرگوارانی بوجود می آیند که امروزه ما می بینیم که نه تنها در کشور بلکه در کشورهای حاشیه خلیج فارس  و یا در دیگر کشورها و شهرستانهای کشور منشأ برکت، تحول و بسترساز رشد و شکوفایی و توسعة جامعه هستند.
 حسنی اظهار داشت: این جایگاهی که در طول تاریخ لارستان بدست آورده است مبتنی بر نیروی انسانی قوی بوده است. اگر به مناطق توسعه یافته  توجه کنید می بینید در بسیاری موارد، منابع انرژی ، معدنی ، طبیعی،آب و سایر منابع ملی  از ارکان های اساسی توسعة آن جامعه بوده است. اما لارستان بزرگ از این منابع برخوردار نبوده است ولی دارای انسانهایی توانمند، مشارکت جو و دارای افراد سخاوتمندی است که توانمندی اقتصادی خود را در راه توسعه و رشد شهرستان خود بکار می بندند و این باعث شده است که لارستان از نظر توسعة اقتصادی ، تاریخی و هم در زمان حال یکی از شهرستان هایی باشد که بعنوان شهرستانی توسعه یافته از نظر رونق اقتصادی و مردمانی مشارکت جو قلمداد شود و این می رساند که غنای فرهنگی مردم لارستان بیش از غنای اقتصادی مورد توجه قرار گرفته است.
معاون استاندار فارس خاطر نشان کرد:آنچه که می خواهم  در این همایش عرض کنم این است که این همه شاخص ها و مواردی که از آن یاد می کنیم باید همچنان به روز، مستمر و با مشارکت خیرین، سرمایه گذاران و افراد نیکوکار به پیش برود کما این که امروزه هم با مشارکت مردم دولت را مجبور کرده اند که همپای خیرین در بحث سازندگی وکارهای عمرانی و انجام زیر ساخت ها فعال بشود.
وی افزود: وقتی خیرین لارستانی، باعث شده اند که بناهای  50 درصدی همچون  مراکز بهداشتی، درمانی، آموزشی، تفریحی و غیره ساخته شود دولت مجبور می شود که همپای خیرین مشارکت داشته باشد.
حسنی ادامه داد: از خیرین، نیکوکاران و از بزرگواران لارستانی مقیم استان های همجوار و یا خارج از کشور می خواهم که همانطور که در کشورهای حوزه خلیج فارس و در دیگر شهرستانها منشأ تحول و تأثیرگذار بوده اند منطقه لارستان نیز فراموش نکنند و این صحبت بنده بیانگر این نیست که حضور فیزیکی  مستمر در شهرستان داشته باشید بلکه بحث من این است که فکر شما معطوف شود به لارستان و در کارهای خیر و بناهای عام المنفعه در زادگاه خود سهیم و یا در حوزه اقتصادی فعال و مشارکت جو باشید.
حسنی با بیان اینکه توانمندی شهرستان لارستان، نیروی انسانی متفکر و توانمند است ،افزود: اگر این نیروی انسانی توانمند با فکر و با  ایده، نسبت به شهرستان خودش بیخیال شود شاید خدای ناخواسته از این رونقی که در طول تاریخ و امروزه ما شاهد آن هستیم بی نصیب  می شویم.
 فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش  با اشاره به راه اندازی مرکز حمایت و جذب سرمایه گذاری در فرمانداری ویژه لارستان گفت:این مرکز در خدمت سرمایه گذاران عزیز هست و در همین راستا بنده ،معاونین،مجموعه فرمانداری و روسای ادارات شهرستان آمادگی کامل داریم با کسانی که در این راستا می خواهند برای توسعه اقتصادی، ایجاد درآمد و اشتغال سرمایه گذاری نمایند همکاری کرده که یقیناً در منطقه جنوب و بر سرنوشت کشور هم تأثیر گذار هست تا انشاء ا... بتوانیم این توانمندیها را در شهرستان متمرکز و باعث رونق هم شهرستان و هم منطقه جنوب بشویم.انتهای خبر/
 
 
کد مطلب: 4586