در گفتگو با مینو محمود پور:

هنر درماني در "اوز لارستان" زنده شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
Share/Save/Bookmark
 
گزارش : حبیب آسوده
صحبت نو : مينو محمودپور كه براى اولين بار در لارستان كارگاه هاى هنر درمانى براى گروه سنى شصت تا هفتاد سال را برگزار كرده است در گفتگو با خبرنگار صحبت نو گفت: هنر درمانى از زيرشاخه هاى روان درمانى است كه در آن از عنصر خلاقيت و ابزارهاى هنرى براى كاهش استرس و افزايش اعتماد به نفس و مهارت هاى فيزيكى و اجتماعى، افزايش آگاهى نسبت به وجود و احساس خود استفاده مى شود. در ساير روش هاى درمانى از ابزار زبان براى تخليه ى روحى-هيجانى و درمان فرد استفاده مى شود اما زمانى كه بخش هاى عميق ناخودآگاه فرد آمادگى جارى شدن از طريق زبان و كلام را ندارد هنر ميتواند به يارى فرد و درمانگر بشتابد چرا كه هنر زبان روح آدمى است  و ميتواند با عميق ترين بخش هاى ناخودآگاه فرد ارتباط برقرار كند.
مينو افزود: براى لذت بردن از كارگاه هاى هنردرمانى لازم نيست شما حتماً هنرمند باشيد و هدف آموزش هنر به شيوه ى مرسوم نيست هر چند در خلال كار فرد تكنيك هاى مختلفى نيز فرا ميگيرد.

هنردرمانى براى تمام افراد به ويژه كودكان بدسرپرست يا بى سرپرست، كودكان طلاق، كودكان جنگ، اوتيسم و در ميانسالان به هدف جلوگيرى از آلزايمر، افسردگى، زوال عقل انجام مى گيرد.

مينو محمودپور متولد ١٣٦٦ و فارغ التحصيل در رشته ى علوم آزمايشگاهى از دانشگاه علوم پزشكى كرمان مى باشد اما پس از دو سال فعاليت در رشته ى مربوطه پى به علاقه ى راستين خود به هنر و هنردرمانى برده و به طور جدى در شركت بين المللى استارت فعاليت مي كند، استارت يك شركت بين المللى است كه در هفت كشور جهان از جمله امارات، هند، فلسطين، مصر، لبنان، تركيه و اردن كارگاه هاى هنردرمانى را به هدف افزايش سطح كيفي زندگي كودكان بى سرپرست، اوتيسم، كودكان جنگ و كودكان با نيازهاى ويژه برگزار ميكند.

انجمن خیریه امارات

کد مطلب: 5423