۱
گفت و گو صحبت نو با دکتر نصری:

درمانگاه محمد رسول الله (ص) لار با همت یک نیک اندیش ساخته شده است

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۱۰
Share/Save/Bookmark
 
درمانگاه محمد رسول الله (ص) لار با همت یک  نیک اندیش ساخته شده است
 
در گفت و گو صحبت نو با دکتر نصری معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مطرح شد:  صد در صد  درمانگاه محمد رسول الله (ص)باهمت یک  نیک اندیش ساخته شده است .
چندی است که در محافل عمومی شبهاتی درباره  ساخت  در مانگاه محمد رسول الله مطرح می شود . به گونه این که حرف و حدیث های گوناگون به رسانه ها نیز کشیده شده و گمانه زنی ها را دو چندان نموده است.برای روشن شدن این موضوع ، با دکتر نصری معاون بهداشتی  دانشکده در این باره به گفت و گو نشستیم:
 لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.
◀️ بنده دکتر عباس نصری معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان و رئیس مرکز بهداشت شهرستان هستم.

 در خصوص ساخت و ساز مرکز خدمات جامع سلامت محمدرسول الله واقع در شهرک محمدرسول الله لار ابهاماتی به وجود آمده.آیا توضیحی در این زمینه دارید؟
◀️  در ابتدای امر، همزمان با بازنگری طرح تشکیلات حوزه معاونت بهداشتی، با تلاش فراوان موفق شدیم مجوز یک درمانگاه و چهار پایگاه بهداشتی رابرای شهر لار بگیریم که  مرکز خدمات جامع سلامت خلیل آزاد، پایگاه سلامت ثارالله،پایگاه سلامت شهید نجیب زاده،پایگاه سلامت بوستان و پایگاه سلامت محمد رسول الله را شامل می شد.

❓مرکز جامع خدمات با پایگاه چه تفاوتی دارد؟
◀️ در مرکز خدمات جامع شهری پزشک مستقراست و خدمات ارائه شده شامل خدمات درمانی هم می شود اما در پایگاه شهری که معادل خانه بهداشت روستایی است، پزشک مستقر نداریم.

در ابتدای صحبت‌های خود به پایگاه محمدرسول الله اشاره کردید. در صورتی که کلنگ درمانگاه یا همان مرکز خدمات جامع سلامت محمدرسول الله به تازگی به زمین زده شده؟
◀️ ابتدا برای پایگاه محمد رسول الله  مشکل زمین داشتیم .به شکلی که در آستانه لغو مجوز دولتی بود. اما با همت خیرین و جناب آقای شهلایی به عنوان نماینده خیر، آقای حاج رضاعلی استوار جهت تامین زمین اعلام آمادگی کردند اما با این شرط که پایگاه سلامت به مرکز خدمات جامع سلامت یا همان درمانگاه ارتقا یابد. متاسفانه قطعه زمین پیشنهادی از سوی آقای استوار مورد تایید وزارت قرار نگرفت. با پیگیری های مجدانه آقای شهلایی مجدداً پیشنهاد تامین زمین و ساخت ۱۰۰ درصدی درمانگاه در مرکز شهرک محمد رسول الله مطرح گردید که پس از طرح در جلسه فوق العاده بازنگری تشکیلات، خوشبختانه این پایگاه به مرکز خدمات جامع سلامت محمد رسول الله ارتقاء یافت. با این ارتقا و تغییر پایگاه به درمانگاه، ١٠٠در صد اعتبار ساخت و تامين زمين برعهده خير محترم بوده و دانشكده علوم پزشكي بجزگرفتن مجوز ،هيچ گونه نقشي نداشته. البته این نکته مسلم است که خير محترم هم از نظر كيفيت و هم كميت ساختمان را  بسیار بهتراز نقشه تيپ ساخته است.

حرف آخر؟
 ◀️ باید تاکید کنم اضافه شدن یک مرکز خدمات جامع سلامت دیگر به مجموعه بهداشتی شهر، به همت و نیت پاک خیر نیک اندیش و نماینده محترم ایشان، آقای شهلایی بوده است.
 آقای شهلایی به عنوان نماینده خیر، علاوه بر مرکز خدمات جامع سلامت محمد رسول الله با تعامل و ارتباط خوبی که با خیرین دارند، پروژه های دیگری از جمله: ساخت مسجد در سایت پردیس علوم پزشکی و همراه سرای بیمارستان امام رضا علیه السلام را نیز به توفیق الهی، در پرونده خدمات خود به همشهریان عزیز دارند.

 در انتها با  ید بگویم  همواره سپاس گزار خیرین محترمی هستیم که آنچه  را که خداوند در اختیارشان قرار داده در جهت رفاه مردم  به کار می گیرند .این کلام خداست که  درآیه ۴ سوره جمعه می‌فرماید: این فضل خداست، آن را به هر که بخواهد عطا می‌کنند و خدا دارای فضل بسیار است (ذالک فضل الله یوتیه من یشاء و الله ذوالفضل العظیم).
کد مطلب: 5231
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۰۰:۰۳:۵۴
خداخیرش بده واقعا توی این منطقه شهرقدیم لازم بود (3204)