معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جلسه شورای اداری شهرستان:

دستگاه‌های اجرایی، خود را متعهد به خرید تولیدات داخل شهرستان کنند

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
Share/Save/Bookmark
 
دستگاه‌های اجرایی، خود را متعهد به خرید تولیدات داخل شهرستان کنند
 


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: مصرف کالای ایرانی به عنوان گام مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی زمینه ساز اشتغال پایدار، تولید و تداوم اقتصاد پویا است.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛  جلیل حسنی در جلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به اینکه برای رفع رکود نیازمند حمایت از کالاهای داخلی هستیم ؛ گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر مصرف کالاهای داخلی باید مبلغ این نوع کالاها در جامعه باشیم تا فرهنگ عمومی به این سمت سوق پیدا کند.
وی افزود: وقتی به درون زا بودن کالاها و ایجاد اشتغال فکر می کنیم تردیدی نیست که محقق شدن این اهداف و خواسته ها تنها با مصرف کالای داخلی امکان پذیر می شود.
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه تولیدات داخل  شهرستان در همه بخش ها نیازمند حمایت است، تصریح کرد: اولین اقدام در راستای حمایت از کار و تولید، خرید کالاهای تولیدی  داخل شهرستان توسط دستگاه های اجرایی است.
حسنی گفت: خدا را شکر هم اکنون در شهرستان  محصولات  مختلف و با کیفیتی تولید می شود و سزاور نیست وقتی کالایی در این منطقه با قیمت مناسب و دارای استاندارد تولید می‌شود از جایی دیگر تهیه شود.
وی یادآور شد: همه ما وظیفه داریم از هر طریقی به تولید و اشتغال توجه داشته باشیم و یکی از راه‌های این کار، خرید کالاهای تولیدی از کارگاه ها وکارخانه های مستقر در لارستان است.
حسنی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه زدودن محرومیت ها از چهره شهرستان از وظایف اصلی مسئولین است؛ اظهار داشت: خدا را شکر در سال 96 و با توجه به محدودیت منابع مالی و امکانات لازم اما با پیگیری های مستمر و با همت مسئولین، کارها و فعالیت های خوبی در سطح شهرستان انجام شد، امّا تا شرایط مطلوب هنوز فاصله داریم و بایستی در سال جدید تلاش مسئولین مضاعف گردد.
معاون استاندار فارس ادامه داد: رؤسای ادارات گزارش کامل کاری خود را به فرمانداری ارسال نمایند تا در سال جدید در جهت موانع و مشکلات و متناسب با مقتضیات شهرستان و اعتبارات لازم و تخصیص یافته، برنامه های مدونی در سطح شهرستان تدوین کرد.
حسنی رضایت مندی مردم را از ضروریات دانست و تصریح کرد: در ایام نوروز و ایام تعطیلات، تمامی رؤسای ادارات یا معاونین شان در اداره حضور داشته باشند و لیست کشیک کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان هم تهیه و تنظیم و به فرمانداری نمایند.
فرماندار ویژه لارستان افزود: روسای ادارات همچنین در ایام تعطیلات، حفاظت و حراست از ادارات خود را مد نظر قرار دهند. دیگر اینکه ادارات ذیربط و ستاد مدیریت بحران شهرستان هر چه سریعتر نقاط بافت فرسوده را مد نظر قرار دهند تا در ایام بارندگی و سیل مردم مواجه با مشکل نشوند و در این خصوص سعی می کنیم در سال 97 در خصوص بافت فرسوده شهرستان تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.
حسنی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیران دستگاههای اجرایی در خصوص پیگیری برای اجرای پروژه های عمرانی در سال جدید و جذب اعتبار از طریق ادارات کل استان با جدیت تلاش کنند.
وی در ادامه در بحث اشتغال زایی در شهرستان هم گفت: در قالب طرح های مختلف و متعدد اشتغال زایی از جمله مشاغل روستایی، مشاغل خانگی و غیره ، دولت اعتباراتی در نظر گرفته است، لذا انتظار از مدیران بانک ها این است که مردمی که برای دریافت چنین وام هایی مراجعه می کنند، معطل نشوند و درکار آنها تسریع صورت گیرد.
وی از رؤسای ادارات شهرستان خواست که در هفته زن هم برنامه های خوبی را در سطح شهرستان پیش بینی و اجرا نمایند.
حسنی خاطر نشان کرد: بانوان نیمی از جمعیت ما را تشکیل می دهند، کما اینکه تیم هندبال بانوان  شهید چمران لارستان که افتخار کشور هستند در غرب آسیا هم خوب درخشیدند و به مقام قهرمانی رسیدند که به آنها تبریک و خدا قوت می گوییم.
حسنی ادامه داد: مسئولین ادارات حضور مستمر و بصورت ماهانه در بخشها و روستاها داشته باشند و سرکشی مداوم کنند و ارتباط چهره به چهره با مردم داشته باشند و بخشداران هم گزارش حضور مدیران را به فرمانداری منعکس کنند.
 وی در ادامه سخنانش  از اداراتی که در دهة فجر تلاش و کوشش کردند و  خیرین عزیزی  که در طرح ها و پروژه های شهرستان مشارکت فعالی داشتند؛ تشکر کرد و گفت: به حمد ا... پروژه ها و طرح های خوبی با اعتبار میلیاردی همراه با اجرای  برنامه های زیاد فرهنگی در سطح شهرستان به بهره برداری رسید.
حسنی در بخش دیگری از سخنان خود از دکتر محمد علی باقری رئیس سابق مجتمع آموزش عالی لارستان که چندین سال در این سمت، منشأ خدمات ارزنده ای بود؛ تشکر کرد و برای دکتر علی طاهری سرپرست جدید هم آرزوی موفقیت کرد.
وی از رئیس جدید خواست که با ایجاد نشاط و شادابی در محیط دانشگاه، جوانان را به سمت تحصیل همراه با بالا بردن شعور و معرفت  سوق دهد.
معاون استاندار فارس در خاتمه تاکید کرد: اگر حلقه ی بین دانشگاه، صنعت و سایر فعالیت های اجتماعی ایجاد نشود، یقیناً مشکلات ما پا بر جا خواهد بود، لذا بایستی فعالیت های اجرایی دانشگاه در حوزه صنعت، معدن ، تولید و دیگر ابعاد، علم محور بشود و تا آنجا که امکان داشته باشد جلساتی  را با بدنه دستگاه های اجرایی شهرستان  برگزار،تا  پیوند مستحکمی ایجاد گردد.
پیش از این نیز حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه لارستان، دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، دکتر ایرجی مدیر کل فرهنگ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عبداله محبی رئیس شورای اسلامی شهر لار، دکتر محمد علی باقری رئیس پیشین مجتمع آموزش عالی لارستان، محمد رضا زائر رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، ملایری رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه لارستان و دکتر علی طاهری رئیس جدید مجتمع آموزش عالی لارستان هم به ایراد سخن پرداختند.
در پایان حکم علی طاهری بعنوان سرپرست مجتمع  آموزش عالی لارستان به وی تقدیم و از خدمات دکتر باقری رییس پیشین با اهداء لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 5549