معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جمع مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان:

روابط عمومی ها دقت و سرعت عمل را سرلوحه کار خود قرار دهند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۱
Share/Save/Bookmark
 
روابط عمومی ها دقت و سرعت  عمل را سرلوحه کار خود قرار دهند
 


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: روابط عمومی ها دقت و سرعت عمل را سرلوحه کار خود قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع مسئولین روابط عمومی ادارات شهرستان در سخنانی با بیان اینکه روابط عمومی ها بایستی اقداماتشان به روز باشد و بر اساس علم روز حرکت کنند،گفت: روند توسعه جوامع و پیشرفت علم و تکنولوژی تأثیری به سزایی بر جامعه ما داشته است و در این راستا بیشترین تأثیرات را در راستای ارتباطات ناشی از پیشرفت علم و تکنولوژی متوجه روابط عمومی هاست، لذا روابط عمومی ها می بایست متناسب با پیشرفت و تکنولوژی، خودشان را به روز کنند.
وی ادامه داد: اگر ما نتوانیم در راستای استفاده از تکنولوژی و علم و فن آوری، روابط عمومی ها را به روز کنیم، یقیناً عقب خواهیم افتاد، چرا که روابط عمومی ها پل ارتباطی بین بدنه حاکمیتی جامعه و توده مردم هستند که هم حدود انتظارات مردم را به مسئولین منتقل می کنند و هم زبان گویای عملکرد مجریان و متولیان امور در دستگاه های اجرایی و حاکمیتی هستند.
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: روابط عمومی ها اگر تقویت نشوند و اگر سرعت عمل درارائه عملکرد و اخبار و گزارشات و آن شرح وظیفه ای که دارند و اگر دقت عمل هم در کنار سرعت عمل نداشته باشند، یقیناً بسیاری از ناهنجاری های اداری، اجتماعی و حاکمیتی و غیره بوجود می آید .
حسنی گفت: ما در عرصه ارتباطات اجتماعی می بینیم که در بعضی مواقع شایعاتی در سطح جامعه رواج پیدا می کند که معطوف به عملکرد یک دستگاه یا مدیر است، بدلیل اینکه روابط عمومی آن اداره خیلی سرعت عمل نداشته و این موضوع را منعکس نکرده است و در این صورت آن خبر بوسیله رسانه های غیر رسمی یا زبانهای گویای غیر رسمی که در سیستم دارند کار می شود و  یک شایعه ای را در جامعه گسترش می دهند و به دلیل تنوع رسانه هایی که در سطح جامعه  داریم، ممکن است که این شایعه در سطح کشور هم گسترش پیدا  کند و در ادامه بسیاری از ناهنجاری های اداری، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی در همه ابعاد آن در جامعه ایجاد می شود و به نوعی ناامنی روحی و روانی را در جامعه ایجاد می کنند. بنابراین در چنین موقعی اگر روابط عمومی دستگاه ها به موقع اصل خبر را منعکس نکنند و یا سرعت عمل و دقت عمل همراه و همگام نداشته باشند، شایعاتی در سطح منطقه ایجاد میگردد و وقتی یک شایعه ای وارد یک جامعه ای شد دیگر جمع کردن آن شایعه کار دشواری است، لذا روابط عمومی ها بر اساس شرح وظایف و  تجربیاتی که دارند سرعت عمل به خرج دهند و سعی کنند امنیت جامعه و یا واقعیت عملکرد ها و کارها را در سریع ترین زمان ممکن منعکس دهند.
معاون استاندار فارس با تاکید بر اینکه اگر اصل خبر توسط روابط عمومی ها در سریع ترین زمان ممکن انتشار یابد، آن وقت جریان های سیاسی نمی توانند در آن خبر نفوذ داشته باشند؛ افزود: روابط عمومی ها نگذارند که دیگران ابتکار عمل را از دست شان خارج کنند، بلکه روابط عمومی ها بایستی به وظیفه خودشان که آگاهی بخشی است، اشرافیت کامل داشته باشند و به آن خوب عمل کنند، که ا گر این مهم اتفاق نیفتد، ابتکار عمل از دست خارج خواهد شد و در اختیار جریان های سیاسی و جریان هایی که همیشه در رقابت هستند برای عظیم جلوه دادن مواردی که به نفع خودشان و تضعیف و یا کم رنگ کردن موضوعاتی که به ضررشان می باشد، قرار خواهد گرفت.
حسنی بیان کرد: امروزه اکثر شبکه های  اجتماعی و مجازی ساماندهی شده نیستند و ممکن است از یک خبر جعلی و یا نپخته افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. لذا در این خصوص روابط عمومی ها مراقبت نمایند و اخبار و اطلاعات واقعی را به جامعه انتقال دهند تا باعث ایجاد تهدیدهای جدی برای سایر دستگاه اجرایی یا شهرستان و یا یک بخش نشود.
وی در پایان سخنانش خطاب به مسوولین روابط عمومی ها اظهار داشت: سیاست ها،فعالیت ها و خدمات نظام و دولت را  به مردم ارائه دهید و تا آنجا که می توانید جلسات و برنامه ها را با همکاری مدیریت سازمان، کارآمد و از جلسات و برنامه های تشریفاتی خودداری کنید و جلسات را به سمت کارآمد شدن، عملیاتی شدن و اجرایی کردن بکشانید.
پیش از این نیز تعدادی از مسئولین روابط عمومی های ادارات شهرستان هم به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود مبنی بر ارتقا جایگاه روابط عمومی ها پرداختند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.
 
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 5416