معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش:

منتظر صدور مجور مرکز رشد و فناوری شهرستان هستیم

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
Share/Save/Bookmark
 
منتظر صدور مجور مرکز رشد و فناوری شهرستان هستیم
 

صحبت نو : معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر اینکه موفقیت و کارایی در همه ابعاد زندگی مستلزم دانش بنیان شدن فعالیت هاست؛ گفت: منشاء فعالیت پژوهشگران و محققان، اصول علمی است.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در جمع پژوهشگران، دانشجویان و روسا و معاونین دانشگاه های شهرستان اظهار داشت: محور همه فعالیت ها، اقدامات و تلاشهای مردم لارستان، فرهنگ محور، علم محور و دانش بنیان است و در هر حوزه ای که گام برمی داریم اقدامات مردم بر اساس دانش ، علم محور و از همه مهم تر مبتنی بر یک فرهنگ غنی در یک بستر اعتقادی و ارزشی است و نمونه و الگوی آن همین حضور پژوهشگران لارستانی است که در این نشست حضور دارند.
وی ادامه داد: ما اگر بخواهیم در حوزه های مختلف موفق باشیم و تعارضات، تنش ها و مشکلاتمان کاهش پیدا کند هیچ راهی نداریم جز اینکه فعالیت هایمان دانش بنیان شود و راهی نداریم جزء اینکه فعالیت های اجتماعی مان اخلاق محور و سیاست مان فرهنگی شود.
حسنی تصریح کرد: در حوزه اقتصادی هم به مراتب اهمیت دانش بنیان شدن اقدامات در سرمایه گذاری اقتصادی و پیگیری پروژه ها نیز دست کمی از حوزه های دیگر ندارد.
فرماندار ویژه لارستان خاطرنشان کرد: اگر علم، دانش، پژوهش و تحقیقات معنا و محور فعالیت ها قرار گیرد، آسیب ها ، هزینه ها و  دوباره کاری ها  کمتر خواهد شد.چرا که در هر جایی از ابعاد زندگی و اجتماعی دست بگذاریم، علم و دانش حرف اول می زند و محور اصلی  این فعالیت هاست.
معاون استاندار فارس افزود: اقدامات پژوهشگران ریشه و منشاء آن فعالیت های علمی و دانش بنیانی است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد چرا که حضور این عزیزان در کنار مسئولین، قوت قلبی است که ما بتوانیم در عرصه های اجرایی، عمرانی و دیگر فعالیت هایی که دولت انجام می دهد، از علم و دانش دانشگاهیان استفاده کنیم تا بیش از پیش بین علوم دانشگاهی و فعالیت های اجرایی، بین صنعت و علم، بین فعالیت های کشاورزی و بین همه ابعاد زدگی اجتماعی و فعالیت های اجرایی پیوندی ایجاد کنیم که یقیناً نتایج قابل قبولی حاصل خواهد شد.
حسنی با تاکید بر اینکه حمایت از پژوهشگران می تواند تأثیر گذار باشد، بیان کرد: در منطقه لارستان اکثر قریب به اتفاق زیر ساخت های مراکز دانشگاهی آن با مشارکت مردم و خیرین آماده شده است،که می توان به  پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان، دانشگاه پیام نور و بهداشت اوز، دانشگاه علمی کاربردی و غیره که با مشارکت خیرین و دولت ساخته و یا در حال  احداث است،اشاره کرد.
نماینده عالی دولت در لارستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سال گذشته با مشارکت خیرین، زمینی را برای ساختمان مرکز رشد و فناوری شهرستان در بهترین مکان این شهر مشخص گردید و مبلغ 15 میلیارد ریال هم توسط خیرین برای احداث این مجموعه در نظر گرفته شده است،  اما علی رغم پیگیری هایی که از مرکز استان و در خود وزارت خانه انجام گردید، بعد از گذشت یکسال هنوز که هنوز است این مرکز رشد که 9 مرکز دانش بنیان را تحت پوشش خود دارد، نتوانسته است مجوز آن را از وزارت علوم اخذ نماید، لذا با توجه به اولویت هایی که در زمینه مراکز دانش بنیان وجود دارد از مدیر کل امور پژوهشی وزارت علوم می خواهیم که در این خصوص پیگیری های لازم را در خصوص  اخذ مجوز مرکز رشد لارستان معمول دارند.
حسنی همچنین ضمن تقدیر از دکتر رزمجو مشاور استاندار فارس در امور دانشگاه ها که هر ساله بمناسبت هفته پژوهش ، برنامه های متنوعی را در سطح استان فارس،  بخصوص در منطقه لارستان بزرگ  برگزار می نماید، گفت: تمامی دانشگاه های شهرستان در راستای هفته پژوهش برنامه های خود را به نحو احسن در لارستان برگزار کردند.
دکتر جلال بختیاری مدیر کل امور پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری نیز در خصوص درخواست فرماندار لارستان مبنی بر تسریع اخذ مجوز مرکز رشد و فناوری شهرستان گفت: خوشبختانه مراحل صدور مجوز مرکز رشد و فناوری شهرستان لارستان طی گردیده است و انشاءالله در نیمه اول دی ماه این مهم نهایی خواهد شد.
همچنین در این مراسم دکتر سید آیت الله رزمجو مشاور استاندار فارس در امور دانشگاه ها و دکتر طاهری معاونت دانشگاه دولتی لارستان هم به ایراد سخن پرداختند.
در پایان نیز از 35 پژوهشگر برتر دانشگاه ها، مرکز رشد و آموزش و پرورش شهرستان با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.
 
 
 
 
 
 
کد مطلب: 5407