با حضور فرماندار ویژه لارستان و اعضا ستاد مدیریت بحران شهرستان :

مانور آمادگی در برابر زلزله در لارستان برگزار شد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
Share/Save/Bookmark
 
مانور آمادگی در برابر زلزله در لارستان برگزار شد
 


با حضور فرماندار ویژه لارستان و اعضا ستاد مدیریت بحران شهرستان، مانور آمادگی در برابر زلزله در لارستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ بمناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی ، مانور آمادگی در برابر زلزله با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مسئولان و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان، در محل ضلع شرقی مسکن مهر 158 لارستان برگزار و ادارات عضو ستاد مدیریت بحران به فرماندهی سازمان آتشنشانی لار در یک زلزله فرضی 5.8 ریشتری آمادگی خود را در مواجهه با این حادثه طبیعی آزمودند.
در این مانور  نیروهای امدادی از آتش نشانی، هلال احمر، اورژانس، سپاه،  نیروی انتظامی، شهرداری،گاز، برق، آبفا شهری،بهزیستی و دیگر ادارات عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان وارد عملیات شده و هر کدام از این نهادها به ترتیب وظایف خود را در زمان و مکانهای معین جهت نجات جان مصدومان انجام دادند.
در حاشیه برگزاری این مانور فرماندار ویژه لارستان ضمن تشکر از تمامی دست اندر کاران ستاد مدیریت بحران در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: با توجه به ضرورت پیشگیری در حوادث و بلایا و ایجاد آمادگی لازم برای مقابله با آنها و به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی ، مانور زلزله با همکاری تمامی اعضای مدیریت بحران در شهرستان بخوبی انجام شد.
حسنی انجام این گونه مانور ها را در ایران و به خصوص در لارستان که بر روی گسل زلزله قرار دارد را لازم دانست و تاکید کرد این آموزشها وتمرینها میتواند تاثیر زیادی در کاهش آسیب ناشی از بلایای طبیعی داشته باشد.
وی افزود: همه ساله ستاد مدیریت بحران شهرستان به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی مانورهایی را در مقابله با مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی از جمله زلزله برگزار می کند.
معاون استاندار فارس ادامه داد: این مانور به منظور آمادگی هر چه بیشتر امدادگران و نجاتگران با همکاری ستاد مدیرت بحران شهرستان در مقابل زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی انجام شد.
 حسنی با اشاره به شرکت 90 امدادگر و نجاتگر در برگزاری این عملیات، افزود: این عملیات با کلیه تجهیزات مورد نیاز امداد رسانی در زمان وقوع زلزله برگزارگردید.
 تخلیه نحوه جستجو و نجات توسط تیم های امدادی، رها سازی مصدومین از محل تخریب ، حمل مصدوم ، نجات از ارتفاع ، عملیات تریاژ و چگونگی برپایی چادرهای اسکان اضطراری،انتقال مصدومین از محل حادثه به مراکز درمانی، تامین امنیت روانی، جانی و مالی، خاموش‌ کردن آتش ایجاد شده بر اثر گاز، تامین آب و برق مورد نیاز اهالی منطقه ازدیگر مراحل این مانور بود که توسط ادارات ذیربط انجام شد.
 
کد مطلب: 5405