گزارش تصویری از بازدید معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان مستقر در شهرک صنعتی /عکس:آهنعلی نوشاد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
 
صحبت نو : معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان مستقر در شهرک صنعتی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان  به اتفاق علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری و محمد پیمان فر رییس شرکت شهرکهای صنعتی لارستان از تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان مستقر در شهرک صنعتی بازدید نمودند.
در این بازدید ۳ ساعته در شهرک صنعتی، مسائل و مشکلات تعدادی از واحد تولیدی و صنعتی لارستان مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار ویژه لارستان در حاشیه این بازدید در  سخنانی اظهار داشت: درحال حاضر یکی از موضوعاتی که در دستور کار مسئولین  می باشد، پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان است؛ به همین منظور این بازدید ها بطور مستمر انجام خواهد شد و می بایست ادارات ذیربط همچون صنعت و معدن و تجارت ، شرکت شهرکهای صنعتی ،امور مالیاتی،دانشکده علوم پزشکی،استاندارد ، تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و غیره  مشکلات را بررسی وبرای رفع آن تصمیماتی را اتخاذ کنند.
جلیل حسنی در جهت رفع مشکلات صنعتگران و تولید کنندگان هم تاکید کرد و افزود: در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال رفع و حل مشکلات صنعتگران واحدهای تولیدی در اولویت اصلی است  و انتظار ما از مدیران شهرستان بخصوص  امور مالیاتی شهرستان این است که بیشترین تعامل را با واحدهای تولیدی داشته باشند و   برنامه هایشان را تسهیل تا واحدها باموانع کمتری مواجه شوند و بتوانند فعالیت هایشان را ادامه و توسعه دهند.
معاون استاندارفارس با تاکید بر اینکه برای اجرای اقتصاد مقاومتی به مشارکت و تعامل همه دستگاه های اجرایی و عموم مردم نیاز است ادامه داد: استفاده از تولیدات داخلی باید فرهنگ سازی شود. بنابراین دستگاه های اجرایی ، اصناف و همه مردم در خرید ملزومات خود از تولیدات داخلی استفاده کنند.
وی در خصوص حمایت از تولیدات داخلی اظهارداشت: همه باید به توان تولید داخلی کمک کنیم و این توان تولید همان مصرف کالای داخلی است.
فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: در حال حاضر باید با خرید کالای داخلی به تولیدکنندگان کشور کمک کرد،چرا که  مصرف کالای داخلی، اشتغال مستقیم را به همراه خواهد داشت و برای مبارزه با بیکاری درهر جامعه ای مفید و مهم است.
حسنی از مردم  و مسئولین تقاضا کرد که با خرید تولیدات داخلی بویژه تولیدات  خود شهرستان لارستان ، به بازار رونق بخشند و با حمایت از تولیدات داخل به اشتغال کشور کمک کنند.
در این بازدید همچنین  جمعی از تولید کنندگان و صنعت گران این شهرستان اهم مسایل و مشکلات و درخواست های خود را از جمله مسائل بدهی و معوقات بانکی، بخشش جرائم مالیاتی و بانکی، تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت، مشکلات مالیاتی و هزینه های جانبی مطرح و خواستار پیگیری و رفع این موارد شدند.
گفتنی است فرماندار از شرکت شیرین طعم لارستان تولیدی بیسکویت مادر،واحد تولیدی مسقطی ترنج تولیدی حلوا مسقطی لاری،شرکت خورشید طلایی تولیدی تن ماهی، شرکت عالم گستر لارستان تولیدی دستمال کاغذی و دستمال حوله ای  و شرکت نسیم سحر لارستان بازدید نمود.
اضافه می گردد که شهرستان لارستان با وجود ۳ شهرک و ۲ ناحیه صنعتی و 14۰ واحد تولیدی وصنعتی فعال با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی و اشتغال زایی برای 1800  نفر به لحاظ تعدد واحدهای صنعتی رتبه دوم را بعد از شیراز به خود اختصاص داده است.انتهای خبر/
کد مطلب: 4694